Reklama

Już za kilka dni rozpoczną się pokazy w ramach T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2016. Wygraj karnet!

Data:

- Reklama -

t-mobileFilmowy tydzień w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2016 rozpocznie się w piątek, 8 stycznia. W sali kameralnej zostaną zaprezentowane najciekawsze filmy z wrocławskiego festiwalu.

Suwałki są jednym z 35 miast, w których publiczność będzie miała szansę zapoznania się opowieściami, jakie w poprzednim roku urzekły jury i widzów. Przegląd filmowy rozpocznie pokaz obrazu – zdobywcy Grand Prix. „Lucyfer” Gusta Van den Berghe jest opowieścią o upadłym aniele budzącym pogrążonych w duchowym letargu mieszkańców pewnej meksykańskiej wioski. Film nakręcony przy użyciu zbliżonego do „rybiego oka” tondoskopu kadry zamyka w kole i komponuje jak obrazy, inspirowane m.in. malarstwem Hieronima Boscha. Pokaz w dniu 8 stycznia.

Z kolei „Epokowy Projekt” Carlosa M. Quinteli (pokaz w dniu 9 stycznia) nagrodzony na MFF w Rotterdamie na wrocławskim festiwalu zdobył wyróżnienie jury – to na poły fabularny, na poły dokumentalny portret mieszkańców postindustrialnej kubańskiej prowincji, którym do przetrwania zdaje się wystarczać absurdalny humor i tęsknota za minioną świetnością komunistycznego raju.

Kolejną propozycją przeglądu jest trylogia Miguela Gomesa „Tysiąc i jedna noc” (pokazy w dniach: 10, 11 i 12 stycznia), produkcja doceniona na festiwalu w Sydney i uznana przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych, a we Wrocławiu uhonorowana nagrodą FIPRESCI. To trzyczęściowa, 6-godzinna epopeja wpisująca współczesną targaną kryzysem Portugalię w baśniowy schemat opowieści Szeherezady – melancholijna i dowcipna zarazem.

W programie znalazł się także film „Widzę, widzę” w reżyserii Severina Fiali i scenarzystki Ulricha Seidla, Veroniki Franz (pokaz w dniu 13 stycznia) – stanowiący brawurowe połączenie surrealistycznego horroru z thrillerem psychologicznym. To w ocenie festiwalowej publiczności najlepszy film 15. edycji wydarzenia.

PasoliniWśród prezentowanych filmów znalazł się także obraz Abla Ferrary. Jego „Pasolini” (pokaz w dniu 14 stycznia) to hołd złożony mistrzowi włoskiego kina, będący rekonstrukcją ostatnich godzin jego życia. Bohatera poznajemy w momencie, gdy skończył realizację skandalizującego Salo, czyli 120 dni Sodomy. Pasolini poznaje młodego chłopaka, którego zabiera na plażę w Ostii. Feralna podróż kończy się tragiczną śmiercią reżysera.

Pokazy wszystkich filmów w sali kameralnej SOK rozpoczynają się o godz. 18.00. 

W konkursie „Niebywałych Suwałk” można wygrać karnet na wszystkie pokazy filmów w ramach suwalskiej retrospekcji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W filmie „Pasolini” występuje znany włoski aktor, którego w 2014 roku można było obejrzeć na ekranie wraz Kate Beckinsale. Kto to? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem): redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2016 – pokazy filmów w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...