Reklama

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Suwałki (foto)

Data:

- Reklama -

W środę, 6 stycznia Orszaki Trzech Króli wyruszyły w 420 miejscowościach w Polsce i 16 na świecie. Mędrcy ze Wschodu pojawili się w Suwałkach po raz czwarty.

Orszak Trzech Króli, odbywający się w Święto Objawienia Pańskiego, nazywany jest największymi w Europie ulicznymi jasełkami. Inicjatywa odbywa się w kraju już od ośmiu lat. Co roku do Orszaku dołączają kolejne miejscowości – nie tylko z Polski. W  ty roku jego uczestnicy przeszli również m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, USA, Rumunii. We wspólnym kolędowaniu chodzi o to, by przekazywać tradycję bożnonarodzeniową, celebrując ją wspólnie i wspólnie śpiewając.

W Suwałkach uczestnicy Orszaku Trzech Króli zatrzymali się przy czterech scenach: na dworze Heroda – przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, na Placu Marii Konopnickiej, gdzie miała miejsce walka Dobra ze Złem, przed konkatedrą pw. św. Aleksandra – z bramą do Nieba oraz w Parku Konstytucji 3 Maja – przy Szopce Betlejemskiej.

W przygotowanie scen w tym roku włączyły się: parafia pw. Chrystusa Króla, parafia pw. św. Wojciecha, Szkoła Podstawowa nr 6, parafia pw. św. Aleksandra, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak co roku partnerem wydarzenia był Suwalski Ośrodek Kultury.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem czy widzieliscie, ale Suwałki trafily na popularny serwis wykop.pl/link/2947705/kibice-z-suwalk-ufundowali-autokar-za-100-tysiecy-zlotych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Efekt obserwatora. Wywiad z Marcinem Pawlukiewiczem, fotografem-dokumentalistą, filmowcem

Marcin Pawlukiewicz jest jedną z tych osób, które wyjechały...

Ze stołem, pod osłoną nieba. Podlasianie z różnych krajów na wystawie plenerowej

Do końca lipca na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury...

Uroczyste zwieńczenie projektu „Portret suwalczan lat 70. i 80.” w Hotelu Velvet

Niezwykłą okazją do podróży w przeszłość była wystawa „Portret...