Suwalskie szkoły ze srebrem w rankingu “Perspektyw”

0
60
Suwalskie szkoły ze srebrem w rankingu

Kolejny ranking “Perspektyw” znów ukazuje szkoły na wagę złota, srebra i brązu. Niektóre suwalskie placówki edukacyjne o szczeblu ponadgimnazjalnym poprawiły swoje wyniki.

W XVIII edycji ogólnopolskiego rankingu szkół Warszawę wyprzedziły szkoły z województwa łódzkiego i zachodniopomorskiego. Wśród liceów najlepszą lokatę zajęło XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. W kategorii techników zwyciężyło Technikum Nowocz. Techn. im. J. Pawła II w ZSP z Kleszczowa.

Najlepszym liceum w województwie podlaskim okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku – w rankingu ogólnopolskim zajęło 42. miejsce, plasując się tym samym wśród tzw. Złotych Szkół. Na 101. pozycji znalazło się  I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, które w roku ubiegłym znalazło się 24 miejsca niżej. Drugi wynik wśród suwalski szkół osiągnęło III LO im. Alfreda Lityńskiego, zajmując 244 miejsce. W ubiegłorocznym rankingu III LO uzyskało lepszy wynik, znalazło się na 146. miejscu. Oba licea, mimo dużej różnicy lokat, znalazły się wśród Srebrnych Szkół. Jako Brązowe Szkoły zostały sklasyfikowane m.in.: I LO im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, Ogólnokszt. Szk. Muz. II St. im. W. Lutosławskiego w Białymstoku,  II LO z białorus. j. naucz. im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Najlepszy wynik w regionie wśród techników uzyskało Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku, w ogólnopolskim zestawieniu zajmując 29. miejsce. Technikum nr 4 w ZS nr 4 w Suwałkach z 222. miejsca w 2015 roku awansowało na 139. lokatę. Wśród Srebrnych Szkół w tym rankingu znalazły się jeszcze technika z Łomży, Augustowa, Białegostoku i Grajewa.

Dodaj komentarz