Reklama

Włodzimierz Czarzasty: w SLD nie gasimy światła

Data:

- Reklama -

– Przede mną ciężka praca. Chcę odwiedzić 330 powiatów, spotkać się ze wszystkimi samorządowcami – to mi zajmie 2 lata – zapowiedział w poniedziałek, 11 stycznia w Suwałkach Włodzimierz Czarzasty, startujący w wyborach na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wybory samorządowe odbędą się dopiero za 3 lata, wybory parlamentarne jeszcze później, jednak Włodzimierz Czarzasty już teraz starannie planuje swój powrót na scenę polityczną. Zamierza zacząć od wygranej w SLD. – W tę sobotę odbędzie się głosowanie wszystkich członków partii. Będziemy wybierać przewodniczącego – dodał podczas spotkania w hotelu „Logos” Czarzasty. Członkowie SLD staną przed wyborem 1 z 10 kandydatów, wśród których są m.in. Joanna Senyszyn, Jerzy Wenderlich czy Krzysztof Gawkowski.

Na zdj. Włodzimierz Czarzasty i Karol Korneluk.
Na zdj. Włodzimierz Czarzasty i Karol Korneluk.

W trakcie spotkanie z sympatykami i członkami SLD z Suwałk Włodzimierz Czarzasty mówił również o porażce w wyborach parlamentarnych. – To nasza wina, że nie zdobyliśmy 8 proc. głosów – komentował były poseł. – Dostałem zaćmienia. Uważałem, że ważniejszą rzeczą jest zabezpieczenie finansowe partii niż obecność posłów w parlamencie. Byłem głupi. Więcej takiego błędu nie zrobię – podkreślił.

czarzasty3Czarzasty skrytykował też działania Prawa i Sprawiedliwości. – PiS obiecało 500 zł na dziecko od 1 stycznia – nie ma tego, obiecało obniżenie podatku VAT – nie ma tego, zwiększenie kwoty wolnej od podatku, zniesienie podatku od kopalin – nie zostało to wprowadzone, podobnie jak bezpłatne lekarstwa dla osób powyżej 75. roku życia – wymieniał członek SLD. Jego zdaniem te zapowiedzi zostaną zrealizowane dopiero za rok lub 1,5 roku. – To nam się nie podoba, nie dlatego, że to postulaty PiS, tylko dlatego, że część z tych postulatów popieramy. Zawsze były to postulaty SLD – przypomniał, dodając, że zła ocena PiS-owi należy się także w sferze konstytucyjnej. – Obawiamy się o świeckość państwa. Trybunał Konstytucyjny został ośmieszony. Czy będzie nadal poważną instytucją? Jesteśmy zażenowani tym, co robi PiS w mediach publicznych – wskazywał Czarzasty.

Bez względu na wynik wyborów w SLD, Włodzimierz Czarzasty nie zamierza rezygnować z odbywania spotkań w Polsce i odbudowywania zaufania. Jeśli nie wygra, obiecuje pomóc osobie, który będzie pełnić funkcję nowego szefa struktur krajowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...

„Jemioła & Szwed” – mistrzowski występ na wesoło

Lato kojarzymy z odpoczynkiem, relaksem – w ten nastrój...
%d bloggers like this: