Reklama

Jarosław Kaczyński i Anna Maria Anders w regionie

Data:

- Reklama -

W sobotę, 20 lutego, do Suwałk przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Były premier spotkał się z mieszkańcami w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Jego wizyta związana była z poparciem Anny Marii Anders, kandydatki partii na senatora, w związku ze zbliżającymi się wyborami uzupełniającymi do Senatu.

Autor: Bartosz Łojko

Głosowanie odbędzie się już za dwa tygodnie, w niedzielę, 6 marca. Wybory uzupełniające to konieczność, gdyż wybrany w ubiegłym roku Bohdan Paszkowski (kandydat Prawa i Sprawiedliwości – przyp. red.) został wojewodą i był zmuszony zrezygnować z funkcji. Do urn wyborczych pójdą mieszkańcy okręgu nr 59, który obejmuje powiat: augustowski, sejneński, suwalski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, zambrowski, oraz miasta na prawach powiatu: Łomżę i Suwałki.

O mandat starają się także: Jerzy Ząbkiewicz (komitet „Praca i Przyszłość”), Mieczysław Bagiński (PSL), Andrzej Chmielewski (Samoobrona), Sławomir Gromadzki (komitet „Szary Obywatel”) oraz Szczepan Barszczewski (Korwin).

W auli PWSZ zebrały się setki zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. W tłumie osób można było dostrzec nauczycieli, przedsiębiorców, duchownych, polityków, ludzi w różnym wieku.

Jako pierwszy głos zabrał Jarosław Zieliński, który prowadził całe spotkanie. Podziękował za przyjazd zgromadzonym gościom, prezesowi oraz kandydatce do senatu, jednocześnie zachęcając wszystkich do głosowania. Następnie zaprosił na scenę Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS-u zwrócił uwagę na fakt, że te wybory będą pierwszym sprawdzianem dla partii od październikowej wygranej. – Będzie to swoiste mierzenie temperatury poparcia dla tych, którzy chcą Polskę zmienić – mówił Kaczyński. Były premier podkreślał, że Anna Maria Anders jest dobrą inwestycją dla regionu. Zarówno w kwestii wzmocnienia infrastruktury drogowej, nowych przedsiębiorstw oraz wojska.

Następnie na mównicy pojawiła się Anna Maria Anders. Podziękowała prezesowi za poparcie ze strony PiS. W swoim wystąpieniu „rozwinęła” słowa Jarosława Kaczyńskiego – mówiła o potrzebie rozwoju polskiej armii w naszym regionie, o tym że przejazd do Suwałk był niełatwy i że zadba o poprawę jakości dróg. Wskazała na związek jej osoby z historią, tym jak ważny dla historii kraju był jej ojciec – gen. Władysław Anders. Wiele uwagi poświęciła sprawie Polonii oraz temu, że pomoże powrócić Polakom zza granicy, co wiąże się też ze sprowadzeniem m.in. do naszego miasta przedsiębiorców. A co za tym idzie, także nowych miejsc pracy.

Jako ostatni wystąpił na scenie Ks. Antoni Wysocki, przewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Obławy Augustowskiej. Podziękował gościom za przybycie. Mówił, iż modli się o  to, żeby Anna Maria Anders została senatorem.

– Każda partia ma za zadanie odnawiać i utrzymywać poparcie. Pokażmy, że i wybory uzupełniające mogą mieć normalną frekwencję – zaapelował na koniec Jarosław Zieliński.

Tego samego dnia Jarosław Kaczyński i Anna Maria Anders odbyli spotkania w Sejnach i Augustowie.

Fot. Bartosz Łojko

4 KOMENTARZE

 1. Pani Anders, to jakaś porażka, kobieta która pojawia się nie wiadomo skąd, jej syn nie mówi po polsku a ona chce być naszym senatorem? PIS już wystarczająco nas wszystkich oszukał żeby teraz jeszcze pchać swojego kandydata. Najpierw pchała się do PO (jak było u władzy) ale jak jej nawet tam nie chcieli to teraz pcha się do PISu, coś chyba kogoś ciągnie do koryta. NIe!!! Nasz region, niech zwycięży nasz człowiek, czy to Bagiński czy to Ząbkiewicz.

 2. Matka tej pani rozbiła małżeństwo generała Andersa. Pięknie to opisuje jego prawdziwa córka, w swojej książce, wydanej w 2012 roku. Syn Andersa, Jerzy, zerwał z nim wszelkie kontakty.
  Taka to „rodzinka” pani Anny Marii Costa.

 3. Jeden z mieszkańców przysłał ciekawy – i z humorem – tekst. Zatytułował go „Zagłoby mądrości lokalne” :

  Potop Henryka Sienkiewicza na zawsze wpisał się w naszą historię. Wydarzenia, które dzieją się na naszych terenach, ku pokrzepieniu serc przez Sienkiewicza pisane. Zmieńmy więc nieco historię i wprowadźmy lokalne akcenty do pamiętnej rozmowy Zagłoby z podkanclerzem:

  – Zatem Anna Maria Costa? Ta z Londynu co całe życie w dalekich krainach mieszkała i dziwnych się spraw imała? Toć ona i słowa po polsku dobrze powiedzieć nie potrafi a syn jej w ogóle naszą mową nie mówi!
  – Nie może być!! Piast! – twardo odpowiedział Zagłoba

  I nastało milczenie.

  Za czym znów głos zabrał podkanclerzy
  – Czy jest aby jeden taki, na którego zgodziliby się wszyscy? Gdzie jest taki, który by od razu przypadł rycerstwu do serca? By nikt nie śmiał przeciwko jego wyborowi szemrać?
  – Mieczysław Bagiński! Twardo odpowiedział Zagłoba.

  Podkanclerzy zmrużył oczy, spojrzał na Zagłobę i począł mówić z wolna:

  – Dziękuję Bogu, że mnie natchnął myślą poznania Waszmości. Tak jest! Nie dziwno więc, że ten, komu wiek życia minął w bohaterskich zapasach o region na wszystkich polach przemknął, odwagę ma by stawać i na elekcyjnym polu słusznie kandydować. Zaprawdę spostrzegam ze zdumieniem, że jakowaś wstępuje mi w serce. Powiedz mi waćpan szczerze, zali nie ma lepszego kandydata?
  – Nie ma! – odrzekł z przekonaniem Zagłoba
  Tu skłonił się stary szlachcic raz jeszcze i umilkł.
  Podkanclerz wyszedł a pan Zagłoba aż do bramy go odprowadził.
  Obaj dumali nad słusznością wyboru i trafnością koncepcji.
  Przy samym wyjściu podkanclerz zatrzymał się na chwilę i do Zagłoby powiedział:
  – mówisz więc Waćpan, że wszyscy go poparli?
  – Wszyscy, każde stronnictwo a i samorząd za nim numer stoi – odrzekł pewnie Zagłoba.
  – Ulisses, jak Bóg miły, czysty Ulisses. Panie bracie, kto chce co dobrego sprawić, różnie ludzi obchodzić musi. Ale z Wami widzę, trzeba prosto w sedno. Okrutnie żeście mi do serca przypadli.
  To mówiąc podkanclerz wyszedł.

 4. Dajcie Wy mi spokój z tą panią Costa przywiezioną z teczki. Po co nam zabraliście Bohdana Paszkowskiego, to był bardzo dobry senator !!! Nie zagłosuję na kobietę, która nawet słowa po polsku nie potrafi powiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Suwalczanin najszybszy na Litwie

Podczas odbywającej się 11 września ósmej rundy motocyklowych Mistrzostw...

„Jemioła & Szwed” – mistrzowski występ na wesoło

Lato kojarzymy z odpoczynkiem, relaksem – w ten nastrój...