Mieczysław Bagiński o pomysłach na rozwój regionu

0
27
Mieczysław Bagiński, #suwalki
Na zdj. Mieczysław Bagiński.

W niedzielę, 28 lutego w PWSZ w Suwałkach były wojewoda i kandydat do Senatu – Mieczysław Bagiński spotkał się z wyborcami. Kandydat zapewniał, że chce pracować na rzecz zwiększenia liczby miejsc pracy, zwiększania wynagrodzenia mieszkańców oraz rozwoju innowacji.

Na podst. informacji prasowej.

Mieczysław Bagiński w swojej kampanii wykorzystuje między innymi nowoczesnego drona. Jest również bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Wizyta w Suwałkach i okolicach była także okazją do skomentowania pomysłów innych kandydatów.

suwalki-i-okolice-2W ocenie Mieczysława Bagińskiego żyjemy w jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce. Nie bez powodu okolice Suwałk są niekiedy porównywane do krajobrazów Nowej Zelandii. Nie wszyscy wiedzą, że gdy Peter Jackson planował produkcję Władcy Pierścieni to właśnie północny wschód Polski był brany pod uwagę jako miejsce ewentualnych zdjęć. Dzisiaj do tego pomysłu nawiązał Bagiński, który zaprezentował zdjęcia zrobione o poranku dronem w okolicach miejscowości Wiżajny. – Pokazuję piękno naszych ziem w tej kampanii, by mocno podkreślić moje związki z regionem. Przemysł filmowy znajdzie u nas najpiękniejsze plenery, a każdy film, realizowany tutaj, oznaczać będzie dodatkowy napływ turystów – przekonywał kandydat.

suwalki-i-okolice-7Mieczysław Bagiński, wizytę w naszej części regionu rozpoczął od spotkań przy granicy z Rosją i Litwą, gdzie komentował pomysły, dotyczące budowania baz NATO na tych ziemiach. – W przypadku konfliktu zbrojnego to właśnie takie miejsca są atakowane jako pierwsze. Potrzebna nam jest współpraca międzyregionalna, a wymiana towarowa, import i eksport, są dla wielu mieszkańców bardzo istotnym elementem ich życia i zarobku. Musimy budować europejską wspólnotę, szczególnie w obliczu zagrożeń z Bliskiego Wschodu. Nie rozumie tego kandydatka na senatora z PIS, ale na szczęście rozumie to NATO, które oficjalnie zdementowało pogłoski o budowie baz w tym regionie – powiedział Bagiński. Spotkanie w Suwałkach Mieczysław Bagiński poświęcił również tematowi budowania szans na rozwój regionalny i zapowiedzi rozliczania rządzących z obietnic.

Mieczysław Bagiński to kandydat popierany przez Platformę Obywatelską, .Nowoczesną, Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dodaj komentarz