Czas na rozgrzewkę przed bluesem. Wygraj bilety na koncert „Blues Junkers”

0
215
Konkurs zespołów bluesowych.Blues Junkers.fot. Wojciech Otlowski

Suwałki Blues Festival w tym roku odbędzie się w dniach 7-10 lipca. Do wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu – organizatorzy, aby umilić oczekiwanie już teraz zapraszają na koncert z Programem 3 Polskiego Radia, którego gwiazdą będzie zespół BLUES JUNKERS – triumfator II edycji Konkursu Zespołów Bluesowych SBF 2015.

Koncert, który odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 21:00 na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, ma być transmitowany w ramach audycji „Bielszy Odcień Bluesa” Jana Chojnackiego. Grupa wybrana, by rozgrzać publiczność, to laureaci konkursu towarzyszącego SBF – zdobywcy statuetki i nagrody finansowej w wysokości 10 tys. złotych. To właśnie „Blues Junkers” będą reprezentować Polskę podczas European Blues Challenge 2016 w dniach 7-9 kwietnia w Torrita di Siena we Włoszech. To prawo grupa również wywalczyła w Suwałkach, jako jedną z nagród w konkursie młodych bluesmanów.

SBF_rozgrzewkaZespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną grupy jest minimalizm – zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia, opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych – z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak: Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera… Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest „BLUES NOT DEAD” (to także jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Misją zespołu jest podtrzymywanie przy życiu bluesa poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach, dzięki czemu świat będzie lepszy.

Skład zespołu: Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo, Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka Maciek Sych – gitara Grzegorz Zawiliński – werbel.

W konkursie „Niebywałych Suwałk” i Suwalskiego Ośrodka Kultury można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert „Blues Junkers”. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile płyt ma na swoim koncie zespół „Blues Junkers”? Podaj tytuły. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem): redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Leave a Reply