Ostatni etap remontu w szpitalu. Prawie 3 mln zł popłyną z budżetu województwa

0
215
Na zdj. dyrektor Adam Szałanda i marszałek Jerzy Leszczyński w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

Na zdj. Adam Szałanda i Jerzy Leszczyński w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

Remont oddziału pediatrycznego i neonatologicznego wchodzi w końcowy etap. W czwartek, 31 marca w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach została podpisana umowa przekazania placówce ostatniej transzy środków na modernizację sal.

Prace obejmujące modernizację oddziału pediatrycznego i budowę oddziału neonatologicznego pochłoną w sumie 5,8 mln złotych. – Inwestycja była podzielona na trzy etapy. I i II etap dotyczył modernizacji i remontu oddziału pediatrycznego – części dla dzieci małych i dzieci starszych – tłumaczy Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Prace zostały zakończone w 2015 roku. W odświeżonych salach już odbywa się proces leczenia. Przebywają tam pacjenci nie tylko z subregionu suwalskiego, ale również z wielu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego.

– Projektem objęto również wybudowanie nowego oddziału neonatologicznego. Dotychczas zajmował on trzy sale szpitalne, a potrzeby były znacznie większe – zaznaczył Szałanda. Ostatni etap prac zostanie zrealizowany w ramach tzw. pakietu małego dziecka.

W ramach zadania pod tą nazwą planowana jest jeszcze modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego, bloku porodowego i sali cięć. – To zadanie kosztochłonne, które też podzielimy na trzy etapy. W pierwszej kolejności chcemy wyremontować część porodową – zapowiada dyrektor suwalskiego szpitala. Koszt inwestycji, podobnie jak w przypadku oddziału pediatrycznego i neonatologicznego, wyniesie ponad 5 mln zł. Realizacja pierwszego etapu to koszt 1,8 mln zł. Szpital poszukuje w tej chwili możliwości pozyskania środków z programów transgranicznych. Gotowe są już pozwolenia na budowę i dokumentacja techniczna.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply