Pokazali swoje umiejętności

0
39
Źródło: SSSE.

W Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach po raz dziesiąty został rozstrzygnięty konkurs „Pokaż swoje umiejętności. Zawód to klucz do sukcesu”.

Na podst.: SSSE

Zmagania młodzieży organizuje od lat suwalska szkoła. Jest on wsparciem dla utalentowanej młodzieży kształcącej się na kierunkach technicznych i ma na celu umożliwienie prezentacji umiejętności praktycznych w postaci samodzielnie przygotowanych i zrealizowanych projektów z zakresu mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, elektroniki, elektryki, teleinformatyki, budownictwa i procesów graficznych czy odnawialnych źródeł energii.

ssse_ZST2Uczestnictwo w przedsięwzięciu stwarza uczniom możliwość rozwoju twórczych pasji i umiejętności zawodowych. Konkurs ten to również doskonała okazja do prezentacji młodych talentów technicznych czołowym przedsiębiorcom subregionu. Nad przebiegiem konkursu oraz oceną prac czuwa kapituła, w skład której wchodzą doświadczeni praktycy na co dzień związani z kształceniem zawodowym oraz przedstawiciele Politechniki Białostockiej. Nie inaczej było i tym razem.

Zwycięska okazała się praca „Dreambot”. Model robota stworzył Arkadiusz Bury, uczeń III klasy z Zespołu Szkół Zawodowych w Suwałkach (technik elektryk). Miejsce II zajął projekt – model frezarki, wykonany przez Patryka Podbielskiego z ZS nr 6 w Suwałkach (III klasa, technik pojazdów samochodowych), zaś miejsce III zdobył wykrywacz metali Piotra Prażnowskiego z ZST w Suwałkach (I klasa, technik mechatronik).

Nagrody ufundowały firmy: Forte, Malow, Salag, jak również Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczył przedstawiciel SSSE, wiceprezes Jan Kap.

Dodaj komentarz