Reklama

Rodzina 500+. Wnioski można składać już od kwietnia

Data:

- Reklama -

W Suwałkach ponad 6,5 tys. dzieci zostanie objętych rządowym programem Rodzina 500+. Na jego realizację ma być przeznaczona kwota w wysokości 30 mln złotych. Pierwsze wypłaty nastąpią w połowie maja.

W czwartek, 17 marca w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone realizacji programu Rodzina 500+ w Suwałkach. O szczegółach informowali: Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk oraz Leszek Lewoc, dyrektor MOPS.

Program jest jednym ze sztandarowych pomysłów rządu. W myśl jego założeń rodziny wielodzietne mają otrzymać wsparcie finansowe na drugie i każde kolejne dziecko aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. – W naszym mieście program będzie realizować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – zaznaczyła podczas konferencji Ewa Sidorek. Wiceprezydent dodała, że wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia do 1 lipca, jednak pierwsze transze wypłat zostaną uruchomione dopiero w połowie maja. – Nie ma więc znaczenia, że ktoś złoży wniosek w pierwszej kolejności – podkreśliła Sidorek.

Suwalski MOPS jest przygotowany do obsługi petentów, którzy będą zainteresowani przystąpieniem do Rodziny 500+. – Zorganizowaliśmy specjalne szkolenie i wytypowaliśmy 30 osób, które będą zaangażowane w przyjmowanie wniosków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, ta liczba może ulec zwiększeniu – poinformował podczas konferencji Leszek Lewoc. Dyrektor MOPS zdecydował również o uruchomieniu dodatkowych punktów przyjmowania wniosków w Szkole Podstawowej nr 10 przy u. Lityńskiego, aquaparku przy ul. Jana Pawła II oraz w Urzędzie Miejskim w Suwałkach przy ul. Noniewicza (budynek byłego Hotelu Suwalszczyzna). Nowe punkty do 15 kwietnia będą czynne w godzinach od 10.00 do 17.00, zaś MOPS w godz. 8.00 – 17.00.

Jak poinformowała Honorata Rudnik z UM w Suwałkach programem objęte zostaną również rodziny zastępcze, które pomoc finansową mogą otrzymać już na pierwsze dziecko (w tym przypadku nie obowiązuje kryterium dochodowe). Według informacji samorządu do objęcia tą pomocą kwalifikuje się 160 dzieci.

Informacje na temat programu Rodzina 500+ oraz wnioski w wersji elektronicznej można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W czołówce obcokrajowców pobierających 500 plus są Ukraińcy i Białorusini, ale też Rosjanie

Liczba świadczeń wypłaconych przez ZUS w programie Rodzina 500...

Pierwsze wnioski o 500 plus już rozpatrzone

W pierwszym tygodniu lutego do ZUS wpłynęło ponad 1,1...

Od 1 sierpnia zmiany w 500+. Sprawdź szczegóły

W pierwszym półroczu 2017 r. w Suwałkach z programu...

O 500+ wnioskują miliony, a na 855 zł było niewielu chętnych

W ostatnich dniach miliony Polaków złożyło lub przygotowuje się...