Reklama

Samasz inwestuje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

We wtorek, 1 marca w białostockim biurze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbył się przetarg na wydanie zezwolenia przedsiębiorcy Samasz Sp. z o.o. w Podstrefie Zabłudów. Dzisiejsze postępowanie przetargowe jest wynikiem poszerzenia strefy ekonomicznej o tereny prywatne firmy Samasz.

Na podst. informacji prasowej.

Przedsiębiorca zadeklarował inwestycję na poziomie 84,5 mln zł. W planach ma utworzenie co najmniej 84 nowych miejsc pracy. Kolejnym etapem będzie wydanie zezwolenia, na podstawie którego przedsiębiorca zrealizuje inwestycję. Budowa nowego zakładu rozpocznie się w kwietniu 2016 r., a planowane zakończenie powinno nastąpić do 31 grudnia 2018 r.

Samasz to czołowy europejski producent maszyn rolniczych i komunalnych oraz pługów do odśnieżania. Firma została założona w 1984 r. w Białymstoku. W swojej ofercie posiada ponad 300 różnych typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, owijarek, wozów paszowych, kosiarek bijakowych, kosiarek wysięgnikowych, pługów śnieżnych. Od początku istnienia firma wyprodukowała i sprzedała ponad 95 tys. sztuk kosiarek i innych maszyn rolniczych. Produkty firmy są eksportowane do ponad 50 krajów na całym świecie, m.in. do: Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Firma z Suwałk w czołówce rankingu „Gazele Biznesu”

Drugie miejsce w województwie podlaskim w rankingu "Pulsu Biznesu"...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...

Kursy do Strefy Ekonomicznej wracają „na próbę”

Na początku maja informowaliśmy o interpelacji radnej Anny Ruszewskiej...

„Gazele Biznesu”: Va-Varuste z najlepszym wynikiem z Suwałk

"Gazela Biznesu" to firma, która działa nieprzerwanie od co...