Reklama

Grosze grają rolę – w Dramatycznym „Romeo i Julia” za 4 zł

Data:

- Reklama -

W ramach organizowanej już po raz drugi specjalnej akcji biletu za grosze przyłączył się również Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W dniu 21 maja, gdy „Grosze grają rolę”, w nawiązaniu do przypadającej właśnie wtedy 400. rocznicy śmierci Williama Shakeseare’a, bilet na spektakl będzie można nabyć w cenie 400 gr, czyli zaledwie 4 zł.

Do akcji przyłączyło się aż 90 teatrów publicznych z całej Polski. Niektóre z nich zagrają na kilku swoich scenach. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ramach „Biletu za 400 groszy” wystawi spektakl „Romeo i Julia” Williama Szekspira w reżyserii Katarzyny Deszcz.

– Chcielibyśmy, by akcja „Bilet za 400 groszy” przyciągnęła do teatru zwłaszcza tych widzów, którym z teatrem nie po drodze, którzy nie mają nawyku uczestniczenia w wysokiej kulturze, którzy nie wynieśli ani z domu, ani nie ugruntowali w życiu takiego przyzwyczajenia lub nie doznali nigdy prawdziwej przyjemności z faktu bycia widzem przedstawienia teatralnego. Liczymy na tych, których teatr rozczarował lub zawiódł ich oczekiwania, ale też na tych, którym teatr kojarzy się ze sztywnym, nudnym lub szkolnym obowiązkiem. Akcja „Bilet za 400 groszy” jest dla wszystkich, tak, jak teatr jest dla wszystkich. Przyjdź i przekonaj się do teatru – zachęca Agnieszka Korytkowska-Mazur, Dyrektorka Teatru Dramatycznego.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona, podobnie jak w ubiegłym roku, tylko w kasach teatrów. Listę teatrów biorących udział w akcji oraz tytuły spektakli, które wystawione zostaną 21 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego, będzie można znaleźć od 1 maja na stronie Instytutu Teatralnego – www.instytut-teatralny.pl oraz na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl. Po więcej informacji na temat akcji w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zapraszamy na stronę www.dramatyczny.pl.

W Białymstoku w akcji bierze udział również Opera i Filharmonia Podlaska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nieudana ucieczka przed samym sobą – spektakl „Madagaskar” w SOK-u

Nazwa „Madagaskar” brzmi egzotycznie, byś może kusząco, ale dla...

Rozpoczęły się XVII Spotkania z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza

Teatromani tego wydarzenia nie mogą przegapić! We czwartek (2...

Teatr wychodzi na ulicę – plenerowy spektakl Teatru 3,5

Wigraszek to przedstawienia konkursowe, ale też spektakle towarzyszące. Od...

Pod naszym patronatem: „Naprzód, Freedonio!” – polska prapremiera w Białymstoku

W najbliższą sobotę, 18 stycznia w Teatrze Dramatycznym im....