Reklama

Targi książki w Białymstoku: prezentacja wydawnictw, spotkania, warsztaty

Data:

- Reklama -

Max Cegielski, Mariusz Szczygieł, Jędrzej Morawiecki, Kasia Tusk i wielu innych autorów będzie gościć w Białymstoku w dniach 22-24 kwietnia podczas festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”, towarzyszącego V Międzynarodowym Targom Książki.

W tym roku Targi Książki skupione będą ponownie w Europejskim Centrum Sztuki – Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbędą się także spotkania autorskie i warsztaty reportażu. Drugim punktem na mapie Białegostoku, gdzie zostaną zorganizowane aktywności skierowane do dzieci i młodzieży, a także otwarta będzie wystawa wielkoformatowa, jest Białostocki Teatr Lalek. Wystawa ta to nic innego jak odsłona książki „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” Rafała Olbińskiego i Michała Zawadki. „Galeria bajek” w BTL zostanie aż do 8 maja.

W trakcie trzech kwietniowych dni w OiFP w Białymstoku czytelnicy będą mogli zapoznać się z ofertą 70 wydawnictw. Ale to tylko część atrakcji. Targom książki towarzyszą – już tradycyjnie liczne spotkania – również przy stoiskach, gdzie autorzy podpisują swoje publikacje.

logo_targi_2016W piątek, 22 kwietnia już od godz. 10.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie mowa o książkach. Gościem pierwszego spotkania przewidzianego w programie będzie Tomasz Szwed, artysta estradowy i autor m.in. Jesieni w Klinice Zwierząt w Leśnej Górce.

O godz. 11.00 w sali kameralnej rozpocznie się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek Kacperiada, Detektyw Pozytywka, Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci. Blok dziecięco-młodzieżowy w sali kameralnej zakończy o godz. 12.30 spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książek Nic zwyczajnego, Wierszyki domowe, Wierszyki rodzinne.

wilkiKolejna porcja wiedzy o literaturze dziecięcej będzie dostępna w tzw. green roomie – godz. 10.00-11.30 – A to historia! – historia i sensacja w książkach dla dzieci, czyli potkanie z Zuzanną Orlińską, autorką książek dla dzieci i młodzieży (warsztaty dla bibliotekarzy); godz. 11.30-12.30 – warsztaty dla dzieci wokół książki ks. Bogusława Zemana Przygody słonika Bombika. O godz. 12.30-13.30 uczestnicy targów dowiedzą się więcej o pograniczu kultur w książkach Anny Łaciny – spotkanie z autorką powieści obyczajowych m.in. Czynnik miłości, Telefony do przyjaciela, Niebo nad pustynią, z kolei w godz. 13.30-14.30 Dorota Wodecka poprowadzi otwarte warsztaty tworzenia wywiadu prasowego.

W Białostockim Teatrze Lalek o godz. 11.00 odbędą się warsztaty dla gimnazjum i szkoły średniej, które prowadzi Michał Zawadka. W godz. 13.00-14.00 – wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza czytelników w wieku 8-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami na spotkanie z Sergiuszem Pinkwartem, autorem serii książek Drakulcio ma kłopoty. W planie spotkania minikoncert na altówce i inne atrakcje.

Cykl sobotnich spotkań (23 kwietnia) rozpocznie w sali kameralnej o godz. 11.00 spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, autorem książki Ziarno i krew. O godz. 12.30 będzie miała miejsce podlaska premiera książki Crème de la Kreml Wacława Radziwinowicza. O godz. 14.30 odbędzie się zaś ogólnopolska premiera książki Projekt: prawda Mariusza Szczygła. O godz. 16.00 czytelnicy spotkają się z Adamem Wajrakiem, autorem m.in. bestsellerowych Wilków.

Na zdj. Katarzyna Tusk.
Na zdj. Katarzyna Tusk.

W niedzielę, 24 kwietnia spotkania w OiFP rozpocznie rozmowa z Katarzyną Tusk, autorką książki Elementarz stylu (godz. 11.00). O godz. 12.30 w sali kameralnej odbędzie się spotkanie z Maxem Cegielskim i fotografem Mikołajem Długoszem, autorami książki Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata. O godz. 14.00 czytelnicy wezmą udział w ogólnopolskiej premierze książki Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie Piotra Brysacza i Jędrzeja Morawieckiego.

W green roomie o godz. 10.30 spotkanie z Renatą Piątkowską. O godz. 11.30 spotkanie z Dominiką Gwit, autorką książki Moja droga do nowego życia, a o godz. 13.00 rozmowa z Marią Hawranek, autorką książki Tańczymy już tylko w Zaduszki.

Szczegóły programu, informacje na temat harmonogramu podpisywania książek przez autorów oraz lista wystawców na stronie organizatora – Fundacji Sąsiedzi.

baner_targi_2016

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

3 KOMENTARZE

  1. kto to jest 'Kasia Tuska’? Chodzi o 'Katarzynę, córkę Tuska’ i czy to taki skrót myślowy? 😉
    I dlaczego, na Boga, 'Kasia’, ale już nie: Maxik czy Mariuszek?!
    Ojjjjj…

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Znani autorzy ponownie w Białymstoku pod koniec kwietnia

Tegoroczna edycja Targów Książki i Festiwalu literackiego „Na pograniczu...

Za nami kolejna edycja białostockich Targów Książki (fotorelacja)

Polacy podobno po książki sięgają rzadko. Skąd więc te...

Na Targach Książki: o Tatarach i polskiej polityce

Rzadko się zdarza, aby w Białymstoku miała miejsce ogólnopolska...

Wacław Radziwinowicz o książce „Creme de la Kreml” (wideo)

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem zakończyło drugi dzień kwietniowych Targów...
%d bloggers like this: