Reklama
- Reklama -

Targi książki w Białymstoku: prezentacja wydawnictw, spotkania, warsztaty

Max Cegielski, Mariusz Szczygieł, Jędrzej Morawiecki, Kasia Tusk i wielu innych autorów będzie gościć w Białymstoku w dniach 22-24 kwietnia podczas festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”, towarzyszącego V Międzynarodowym Targom Książki.

W tym roku Targi Książki skupione będą ponownie w Europejskim Centrum Sztuki – Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbędą się także spotkania autorskie i warsztaty reportażu. Drugim punktem na mapie Białegostoku, gdzie zostaną zorganizowane aktywności skierowane do dzieci i młodzieży, a także otwarta będzie wystawa wielkoformatowa, jest Białostocki Teatr Lalek. Wystawa ta to nic innego jak odsłona książki „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” Rafała Olbińskiego i Michała Zawadki. „Galeria bajek” w BTL zostanie aż do 8 maja.

W trakcie trzech kwietniowych dni w OiFP w Białymstoku czytelnicy będą mogli zapoznać się z ofertą 70 wydawnictw. Ale to tylko część atrakcji. Targom książki towarzyszą – już tradycyjnie liczne spotkania – również przy stoiskach, gdzie autorzy podpisują swoje publikacje.

logo_targi_2016W piątek, 22 kwietnia już od godz. 10.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie mowa o książkach. Gościem pierwszego spotkania przewidzianego w programie będzie Tomasz Szwed, artysta estradowy i autor m.in. Jesieni w Klinice Zwierząt w Leśnej Górce.

O godz. 11.00 w sali kameralnej rozpocznie się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek Kacperiada, Detektyw Pozytywka, Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci. Blok dziecięco-młodzieżowy w sali kameralnej zakończy o godz. 12.30 spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książek Nic zwyczajnego, Wierszyki domowe, Wierszyki rodzinne.

wilkiKolejna porcja wiedzy o literaturze dziecięcej będzie dostępna w tzw. green roomie – godz. 10.00-11.30 – A to historia! – historia i sensacja w książkach dla dzieci, czyli potkanie z Zuzanną Orlińską, autorką książek dla dzieci i młodzieży (warsztaty dla bibliotekarzy); godz. 11.30-12.30 – warsztaty dla dzieci wokół książki ks. Bogusława Zemana Przygody słonika Bombika. O godz. 12.30-13.30 uczestnicy targów dowiedzą się więcej o pograniczu kultur w książkach Anny Łaciny – spotkanie z autorką powieści obyczajowych m.in. Czynnik miłości, Telefony do przyjaciela, Niebo nad pustynią, z kolei w godz. 13.30-14.30 Dorota Wodecka poprowadzi otwarte warsztaty tworzenia wywiadu prasowego.

W Białostockim Teatrze Lalek o godz. 11.00 odbędą się warsztaty dla gimnazjum i szkoły średniej, które prowadzi Michał Zawadka. W godz. 13.00-14.00 – wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza czytelników w wieku 8-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami na spotkanie z Sergiuszem Pinkwartem, autorem serii książek Drakulcio ma kłopoty. W planie spotkania minikoncert na altówce i inne atrakcje.

Cykl sobotnich spotkań (23 kwietnia) rozpocznie w sali kameralnej o godz. 11.00 spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, autorem książki Ziarno i krew. O godz. 12.30 będzie miała miejsce podlaska premiera książki Crème de la Kreml Wacława Radziwinowicza. O godz. 14.30 odbędzie się zaś ogólnopolska premiera książki Projekt: prawda Mariusza Szczygła. O godz. 16.00 czytelnicy spotkają się z Adamem Wajrakiem, autorem m.in. bestsellerowych Wilków.

Na zdj. Katarzyna Tusk.
Na zdj. Katarzyna Tusk.

W niedzielę, 24 kwietnia spotkania w OiFP rozpocznie rozmowa z Katarzyną Tusk, autorką książki Elementarz stylu (godz. 11.00). O godz. 12.30 w sali kameralnej odbędzie się spotkanie z Maxem Cegielskim i fotografem Mikołajem Długoszem, autorami książki Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata. O godz. 14.00 czytelnicy wezmą udział w ogólnopolskiej premierze książki Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie Piotra Brysacza i Jędrzeja Morawieckiego.

W green roomie o godz. 10.30 spotkanie z Renatą Piątkowską. O godz. 11.30 spotkanie z Dominiką Gwit, autorką książki Moja droga do nowego życia, a o godz. 13.00 rozmowa z Marią Hawranek, autorką książki Tańczymy już tylko w Zaduszki.

Szczegóły programu, informacje na temat harmonogramu podpisywania książek przez autorów oraz lista wystawców na stronie organizatora – Fundacji Sąsiedzi.

baner_targi_2016

Najnowsze artykuły

Tor przeszkód AquaGlide w suwalskim Aquaparku – atrakcja dla całych rodzin

W czasie ferii - od 29 stycznia do 5...

Polacy w sklepach muszą głębiej sięgać do portfeli. Najbardziej widać to po chemii gospodarczej

W grudniu 2024 r. chemia gospodarcza była droższa o...

Kaplica cmentarna w Suwałkach wpisana do rejestru zabytków

Decyzją Adama Musiuka, Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kaplica cmentarna...

Co sądzimy o współczesnych seniorach? Wyniki badania

Starzenie się jest trudnym procesem pełnym lęku i poczucia...

Punkt i niedosyt po niedzielnym spotkaniu. Ślepsk Malow Suwałki – Bogdanka LUK Lublin 2:3

Bogdanka LUK Lublin to zespół lokujący się w tej...
Reklama

Pozostałe artykuły

Sopranissimo i Suwalska Orkiestra Kameralna zachwycili suwalczan. Noworoczny koncert w SOK-u

Nowy rok powoli nabiera rozpędu, ale styczeń to wciąż czas składania życzeń i świętowania nowego etapu w naszym życiu. Takie uroczyste chwile warto spędzić...

Finaliści polskich preselekcji do Eurowizji 2025: Jest akcent podlaski

Wśród finalistów polskich preselekcji do Eurowizji 2025 szczególną uwagę zwraca niezwykły duet Sw@da x Niczos. Ich muzyka łączy w sobie nowoczesne brzmienia elektroniczne z...

Ferie u Konopnickiej: Warsztaty detektywistyczne dla dociekliwych

W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza młodych miłośników przygód na cykl czterech wyjątkowych zajęć detektywistycznych. Wstęp na wszystkie...