Reklama

Malow 4 z Podlaską Marką Roku. Tomasz Bagiński Honorowym Ambasadorem Województwa

Data:

- Reklama -

Chętnych było wielu, nagrody zdobyli nieliczni. W środę, 25 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku wręczono prestiżowe Podlaskie Marki Roku. Jedną z nich zdobyła inwestycja suwalskiej firmy.

– Minęło już 12 lat od kiedy po raz pierwszy postanowiliśmy uhonorować mieszkańców województwa za ich pomysłowość i kreatywność – powiedział podczas gali Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Kolejne edycje odkrywają nowe oblicze województwa. Widać tu odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, nowe technologie, ale również pielęgnowanie tradycji czy nowe trendy w kulturze. Wasze sukcesy zasługują na właściwy rozgłos, tak abyśmy jako mieszkańcy regionu mogli poczuć się dumnie. I jesteśmy z was dumni – dodał.

Tegoroczną galę prowadzili Marzena Rogalska, znana z licznych programów TVP (np. Pytanie na Śniadanie) oraz Marcin Tomkiel, dziennikarz Polskiego Radia Białystok.

W kategorii PRODUKT SPOŻYWCZY nagrodę zdobyła Spółdzielnia Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, producent Mleka UHT Łaciate.

W kategorii PRODUKT UŻYTKOWY zwyciężyła Instalacja gazowa STAG Diesel – firmy AC S.A. Nagrodę odebrała Katarzyna Rutkowska, prezes Zarządu.

W kategorii INWESTYCJA zwycięski okazał się Malow 4 – innowacyjna fabryka mebli metalowych – Malow Sp. z o.o. – Myślę, że to dobry wybór Kapituły, bo jesteśmy dobrym ambasadorem Podlasia i Suwalszczyzny – przyznał, odbierając nagrodę Roman Kaleta. – 60 procent naszej produkcji sprzedajemy na eksport. Nasze projekty zawdzięczamy ludziom z Podlasia. Projekt i wykonanie to także ludzie z Podlasia – dodał

W kategorii ODKRYCIE najlepszym produktem okazał się CERTYD – lekkie kruszywo spiekane produkowane przez LSA Sp. z o.o.

W kategorii WYDARZENIE konkurencję w tyle pozostawiła XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015, organizowana przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W kategorii Kultura i Społeczeństwo Podlaska Marka przypadła – za działalność charytatywną – Stowarzyszeniu Pomocy „Rubież”.

2016_05_12 Politechnika podpisala umowe z Photonem (8)Podlaska Marka Konsumentów trafiła w ręce twórców Robot Photon – Photon Entertainment Sp. z o.o.

Poza najlepszymi podlaskimi produktami roku minionego, podczas Gali Podlaskiej Marki, poznaliśmy nazwisko Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla regionu, które swoją pracą, twórczością i dokonaniami przyczyniają się do promowania województwa podlaskiego w Polsce i na świecie. Tym razem do wąskiego grona podlaskich Ambasadorów dołączył Tomasz Bagiński – jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, rysownik, animator i producent filmowy. On sam niestety nie mógł osobiście uczestniczyć w rozdaniu nagród. Marszałek Jerzy Leszczyński wręczył mu więc nagrodę kilka dni wcześniej – na planie jego filmu „Nowych legend polskich”. – Nigdy nie wiem, co powiedzieć w takich wypadkach – dziękował marszałkowi laureat. – Mogę jednak obiecać, że będę się starał naszą ziemię białostocką sławić, ile się da.

Podczas Gali Finałowej Podlaskiej Marki po raz drugi przyznany został tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki – wyróżnienie Zarządu Województwa i Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, którym honorowane są branże o szczególnym znaczeniu dla regionalnej gospodarki. Jego pierwszym laureatem została w 2015 r. branża mleczarska, drugim w roku bieżącym sektor metalowy wraz z Klastrem Obróbki Metali. Nagrodę odebrali Sebastian Rynkiewicz i Antoni Stolarski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rządzący spisali nas na straty? Prezydent Suwałk i przedsiębiorcy apelują o równe traktowanie (podpisz petycję)

Straszenie Przesmykiem Suwalskim wpłynęło negatywnie na wiele gałęzi biznesu...

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Poseł po spotkaniu z wojewodą

Poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki spotkał się z...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...