Reklama

Na Dzień Dziecka – amerykańscy Dragoni i inne atrakcje

Data:

- Reklama -

Dzień Dziecka młodzi suwalczanie i ich rodzice świętować będą mogli m.in. w Suwalskim Ośrodku Kultury, Hotelu Loft 1898 oraz na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w dniu 1 czerwca na „ZOO w filharmonii”, program, podczas którego zobaczymy brzuchomówcę – Piotra Boruta i jego nastroszonego kumpla o imieniu Czocher. Oprócz tego, usłyszymy utwory muzyki poważnej w dowcipnym wydaniu, których motywem przewodnim są zwierzęta oraz obejrzymy improwizowany spektakl „Świat według Czochera” z elementami kabaretu, pantomimy i sztuki cyrkowej.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Suwałkach organizuje „Dzień Dziecka z Mundurem”. W dniu 1 czerwca o godz 9:00 na orliku przy SP 9 rozegrany zostanie VII turniej meczu piłki nożnej drużyn reprezentujących uczniów oraz Policję, na czele której stanie Komendant Miejski Policji w Suwałkach – nadkom. Jacek Tarnowski. Drużyna mundurowych zostanie wzmocniona piłkarzem z suwalskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Zwycięska drużyna otrzyma puchar, który będzie jej towarzyszył przez kolejny rok. Po meczu odbędzie się akcja profilaktyczna „Zryw wolnych serc” w ramach policyjnego programu profilaktycznego „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, mającego na celu promowanie spędzanie wolnego czasu bez używek.

W sobotę, 4 czerwca od godziny 11:00 na Placu Marii Konopnickiej rozpocznie się prawdziwa zabawa. Wystąpią zespoły taneczne i wokalne. Wydarzenie urozmaicą gry, zabawy i konkursy oraz warsztaty plastyczne i pokaz służb mundurowych – Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego. O godzinie 12.00 wszyscy mieszkańcy Suwałk będą mogli spotkać się z amerykańskim wojskiem. Tego dnia do Suwałk zawitają amerykańscy kawalerzyści z 2. pułku Kawalerii Armii USA, którzy zaprezentują Strykery , haubice i inny sprzęt będący na wyposażeniu amerykańskiej armii. Do Suwałk przyjedzie również zastępca ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, John C. Law.

„Rajd Dragonów II” to operacja przemieszczenia żołnierzy i sprzętu, podczas której żołnierze spotkają się z mieszkańcami kilku miast – Tarnowa (31 maja), Suwałk (4 czerwca) i Olsztyna (9 czerwca). Przejazd 2. Pułku Kawalerii „Rajd Dragonów II” został zorganizowany w celu przećwiczenia technik dowodzenia, wsparcia i swobody przemieszczania pojazdów i sprzętu. Przejazd  „Rajd Dragonów” na trasie liczącej ponad 2200 kilometrów rozpoczął się w Niemczech i postępuje wzdłuż dwóch tras przez Czechy, Polskę, na Litwę i Łotwę, a zakończy się w Estonii. Podczas przejazdu trwającego 17 dni pułk weźmie udział w międzynarodowych ćwiczeniach sił sojuszniczych. Ćwiczenia te będą obejmować m.in. przeprawy rzeczne z udziałem polskich jednostek pod Toruniem. Celem „Rajdu Dragonów II” jest wykazanie swobody przemieszczania się wojsk NATO wewnątrz jego terytorium oraz zademonstrowania zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw NATO. Przejazd zorganizowano, aby przemieścić amerykańskich żołnierzy i sprzęt do krajów regionu Morza Bałtyckiego na ćwiczenia „Saber Strike 16”. Amerykańscy żołnierze w ciągu ostatnich 12 miesięcy kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast. Zdjęcia z tych spotkań dostępne są tutaj:  Białystok, Drawsko Pomorskie, Sandomierz, Rzeszów, Toruń, Łódź and Opole.

Do wspólnej zabawy zapraszają dzieci także animatorzy współpracujący z Hotelem Loft 1898 w Suwałkach. W zabawach weźmie udział czterdziestu podopiecznych Fundacji Promyk. W programie przewidziano m.in. kolorowe gry i zabawy z animatorkami z Anima Kids, bajkowe disco z DJ-em Bercikiem, konkursy z nagrodami oraz wiele innych niespodzianek. Finałem wydarzenia będzie poczęstunek przygotowany przez hotelową restaurację Tatarak. Impreza rozpocznie się o 11:00.

plakat_dzien_dziecka_B1W Suwałkach na atrakcji z okazji Dnia Dziecka zaprasza również Suwałki Plaza. Zabawy w CHR odbędą się 5 czerwca (niedziela) w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie: dużo słodkości, m.in. fontanna z czekoladą, wata cukrowa czy piniata pełna cukierków. Dodatkowo, zajęcia plastyczne, zabawy i animacje – konkursy z nagrodami oraz wielkie bańki mydlane. Wszystko w towarzystwie bajkowych bohaterów!

W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, z którym portal „Niebywałe Suwałki” od lat współpracuje w zakresie promocji wydarzeń i spektakli, będzie można obejrzeć spektakl Teatru Naukowego „Gra o ton” oraz przyłączyć się do zabawy w laboratorium dźwięku i stworzyć własny instrument lub telefon. Organizatorzy przygotowali również niespodzianki związane ze spektaklem. Obchody odbędą się 1 i 2 czerwca o godziny 12:00. Więcej informacji na stronie TD.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.

Fot. Teatr Dramatyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

Piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka ponownie zabrzmiały w Suwalskim Ośrodku Kultury

Jako że marcowy koncert z piosenkami z repertuaru Krzysztofa...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...

Turcja, polityka, sztuczna inteligencja. Za nami spotkanie z Karolem Wasilewskim (audio)

Dr Karol Wasilewski, turkolog i futurolog, absolwent I Liceum...