Reklama

Trwa ogólnopolski konkurs matematyczny

Data:

- Reklama -

W Suwałkach odbywa się właśnie XXXIX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Niesłyszących i Słabosłyszących Uczniów Szkół Gimnazjalnych. O zwycięstwo walczy ponad 30 gimnazjalistów z 11 szkół z kraju.

Gospodarzem zmagań Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza, które zostało wybrane w drodze losowanie do zorganizowania konkursu w Suwałkach. W dniach 20-22 maja uzdolniona matematycznie młodzież zmierzy się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi „królowa nauk” – matematyka.

Prócz odkrywania talentów w tej dziedzinie wśród niesłyszących i słabosłyszących uczniów szkół gimnazjalnych, uczestnicy konkursu będą mieć czas na relaks. W programie znalazły się bowiem: wycieczka nad Zalew Arkadia, wypad do aqauaparku i Midicentrum.

Koordynatorki konkursu, nauczycielki Zespołu Szkól nr 3 – Marzena Bizoń i Agata Jagłowska-Wasilewska do zmagań uczniów z całej Polski przygotowywały się cały rok, szukając sponsorów i pisząc projekty. Impulsem do zorganizowania w Suwałkach konkursu była codzienna praca nauczycielek, które pod swoją opieką mają klasy integracyjny. Jak wspomina Marzena Bizoń, wśród swoich uczniów zauważyła dzieci uzdolnione matematycznie, z którymi zaczęła wyjeżdżać na konkursy, m.in. do Łodzi, Olsztyna i Olecka.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk, Starosty Suwalskiego, Wojewody Podlaskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu. Patroni medialni: Radio 5 oraz Niebywałe Suwałki.

Organizatorki konkursu otrzymały wsparcie Urzędu Miasta w Suwałkach oraz Akademickiego Zespołu Szkół, a także licznych sponsorów: Fundacji Banku Zachodniego – Banku Ambitnej Młodzieży, mFundacji, firmy Drutex, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, firm: BOSS, Malow, Salag, PKS, Szulc-Trading, Szulc – artykuły elektryczne, piekarni: Merk, Jasia, Cymes.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda oraz Marcin Wasilewski – uroczyste otwarcie konkursu w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Uczestnicy VI Soulwałki Gospel Workshop zaśpiewali w Rozmarino

Stało się już wieloletnią tradycją, iż w pierwszy piątek...

Najlepsze wirtualne muzea na świecie

Muzea na całym świecie oferują wycieczki po galeriach i...

Suwałki otrzymały 1,5 mln zł na inwestycje drogowe

W sumie ponad 10 mln zł trafi dla samorządów...

Umowa z PEC drogą do samowystarczalności energetycznej Suwałk?

Prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo-Technologicznego podpisali...