Reklama

W Suwałkach białe niedźwiedzie będą mierzyć prędkość

Data:

- Reklama -

O pomysł ustawienia w Suwałkach przy drodze krajowej nr 8 dwóch instalacji przestrzennych, prezentujących suwalską maskotkę Misia UśMicha, mierzącego prędkość przejeżdżających obok pojazdów, pytają mieszkańców władze miasta. W specjalnej sondzie można oddać głos.

Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu, prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wskazują, że w ciągu ostatnich piętnastu lat ruch na krajowej 8 w Suwałkach wzrósł ponad dwukrotnie. Według najnowszych danych z 2015 roku na odcinku DK 8 (Suwałki – nowe rondo przy zjeździe na obwodnicę Augustowa) w ciągu doby przejeżdża ponad 12 tys. pojazdów, z czego ponad 5 tys. to samochody ciężarowe i dostawcze.

– Miś UśMich mierzący prędkość pojazdów mógłby wpłynąć na świadomość kierowców, że znajdują się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości. Dodatkowo Miś UśMich w jednej łapce trzymałby mrugające żółte światełko, a na jego nóżkach znajdowałby się napis „Zwolnij Stoją Misie” – informują o pomyśle służby prasowe suwalskiego Ratusza.

Dwie takie instalacje przestrzenne o wymiarach 2m x 2m miałyby stanąć np. w okolicy skrzyżowania DK 8 i ul. Staniszewskiego oraz w okolicach ronda u zbiegu ulic Pułaskiego i Armii Krajowej.

Dodatkowe uwagi można przesyłać mailem: konsultacjespoleczne@um.suwalki.pl. Przez kolejne 2 tygodnie sonda będzie dostępna na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane