Reklama

Wygraj książki wydawnictwa Egmont w cyklu „Bączek książkowy”

Data:

- Reklama -

Wydawnictwo Egmont, wyróżnione m.in.: Nagrodą Magazynu Literackiego Książki – Książka Roku, Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrodą Dużego Donga w Konkursie Polskiej Sekcji IBBY, przekazało do konkursu na stronie „Niebywałych Suwałk” kilka nowości.

Egmont w wydawanych książkach stawia na rozwijanie wyobraźni oraz rozbudzanie ciekawości. Dba, by opowieści były zabawne, a kartki pełne kolorów.

Jakie książki można wygrać?

„Lewandowski. Wygrane Marzenia” Dariusza Tuzimka

Seria piłkarskich biografii to niezbędnik każdego wielbiciela futbolu, zilustrowany kolorowymi zdjęciami z życia piłkarzy, a ubarwiony przezabawnymi opowieściami z boiska i nie tylko. Książki o niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której czasem trzeba poświęcić bardzo wiele.

Książki z serii „Samo Dzielny” – „Wstaje sam” oraz „Lepiej wie”

Samo ma trzy lata. Mama, tata i pani Róża z przedszkola mówią, że jest bardzo samodzielny. Wszystko potrafi zrobić sam… Sam potrafi się umyć,  ubrać i nakarmić kota – Kluskę. Dla Samo to bułka z masłem… albo sok pomarańczowy z płatkami kukurydzianymi. Samo lubi chodzić do przedszkola, ale kiedy zamienia się w słonia, ani myśli tam iść. Przecież chyba nawet Kluska się domyśla, że miejsce słoni jest w zoo! Rodzice mówią, że trzeba? Chyba Samo wie lepiej! Przekonajcie się jak bardzo samodzielny jest Samo. I co na to jego rodzice.

„Jej wysokość Zosia”

Kto nie marzy o tym, by wziąć udział w piżamowym przyjęciu wyprawianym na dworze królewskim albo aby nauczyć się czarów w szkole prowadzonej przez wróżki? Teraz to możliwe! Księżniczka Zosia zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Wybierzcie się w niezapomnianą podróż do Czarlandii, gdzie czeka was mnóstwo pełnych magii przygód!

Amber odkrywa tajemnicę amuletu Zosi i próbuje go użyć, aby wezwać Roszpunkę. Niestety, zamiast Roszpunki zjawia się zła księżniczka Ewa, niegdyś wygnana z Czarlandii, która teraz chce przejąć władzę i zmienić całe królestwo w czarno-białą krainę. Zosia i Amber muszą połączyć siły, aby ocalić swoją rodzinę i królestwo.

Książka z serii „Klinika dla pluszaków” – „Pomocnik doktora”

Zagubiona zabawka to ostatnia rzecz, jaką Dosia i jej pluszowi przyjaciele spodziewają się spotkać podczas zabawy w parku. Dosia dobrze wie, że musi znaleźć sposób na to, by pomóc słonikowi, więc czym prędzej zanosi go do kliniki. Kiedy okazuje się, że jej pacjent nie może mówić, Dosia staje w obliczu zupełnie nowego wyzwania. Czy Dosi uda się znaleźć wskazówki, które zaprowadzą ja do właściciela słonika?

„Kubuś i Przyjaciele. Rymowanki”

Osiem wierszyków autorstwa Natalii Usenko – znanej poetki i autorki książek dla dzieci. Rymuj z Kubusiem, Prosiaczkiem, Tygryskiem, Kłapouchym i ich przyjaciółmi o zwierzakach, przysmakach, pogodzie i spacerkach na rowerach.

Co zrobić, by wygrać?
1. Polajkuj stronę Niebywałe Suwałki (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś ;-).

2. Napisz, którą książkę chcesz wygrać i dlaczego, a odpowiedź wyślij do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Laureatów wybierze redakcja „Niebywałych Suwałk”. Konkurs trwa do 30.05.2016 r. O wynikach laureaci zostaną powiadomieni drogą mailową w terminie do 1 czerwca 2016 r.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dziecięce myślenie i postrzeganie świata w „Bączku książkowym”

… A ja w tym czasie – obwieściła Zosia...

Zabawa z dzieckiem w teatr – scenariusz teatralny w cyklu „Bączek książkowy”

Seria książek o przygodach Pettsona i jego kota Findusa,...

Książki z dzieciństwa w cyklu „Bączek książkowy”

Lektura książki „Co czytali sobie, kiedy byli mali?” podsuwa...

Uśmiech dziecka w cyklu „Bączek książkowy”

Dlaczego niektórzy z nas potrafią przejść przez najtrudniejsze sytuację...