Reklama

Zamień swój pomysł w biznes. Zostało niewiele czasu

Data:

- Reklama -

Jeśli nie ukończyłeś 35. roku życia, masz pomysł na innowacyjny biznes i marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć – zgłoś się do Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach. Tylko do końca maja możesz ubiegać się tam o wsparcie Twojego pomysłu w ramach projektu Platforma Startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents”.

Informacja prasowa.

(HoT) to wspólny projekt technoparków z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Głównym jego założeniem jest umożliwienie młodym ludziom łatwiejszego i szybszego dostępu do realizacji innowacyjnego pomysłu. – W ramach działania 1.1.1. i 1.1.2.PO PW z pewnością fabryki postawić się nie da. Ale można już opracować model biznesowy, zabezpieczyć wartość intelektualną i stworzyć prototyp innowacyjnego produktu lub usługi. I dopiero mając takie zaplecze, można bez obaw poszukać pieniędzy na budowę zakładu na przykład na wolnym rynku – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

„Hub of Talents” to projekt, który jest realizowany wspólnie z sześcioma parkami technologicznymi w miastach z północno-wschodniej Polski: w Suwałkach, Białymstoku, Elblągu, Ełku, Łomży, Olsztynie. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości na zgłoszenia innowacyjnych usług bądź produktów czeka do końca maja 2016.

To pierwszy etap, podczas którego młody przedsiębiorca uzyska wsparcie mentorskie, doradcze oraz na rozwój pomysłu. W drugim etapie, który zakończy się pod koniec czerwca, można ubiegać się o finansowanie w wysokości 200 tys. euro. – Dopiero mając dopracowany innowacyjny produkt bądź usługę i przygotowany model biznesowy, można ubiegać się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek i początkową fazę funkcjonowania start-upu w wysokości nawet do 200 tys. euro – wyjaśnia Rafał Peszka i dodaje, że to nie jedyna forma wsparcia, jaką deklaruje młodym pomysłodawcom suwalski Park. – To cały szereg szkoleń, warsztatów, indywidualne doradztwo, obsługa księgowa i prawna, doradztwo podatkowe oraz wsparcie marketingowe – dodaje.

W sumie na ten cel przeznaczono kwotę 7,2 mln zł. Środki pochodzą z UE z programu dedykowanego dla Polski Wschodniej. Więcej informacji oraz rekrutacja na stronie: startupplatforms.gov.pl

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...

Nowoczesny marketing – co jest jego podstawą?

Prowadząc firmę, dużo czasu należy poświęcić na zdobywanie nowych...

W ostatnich latach powstały drogi osiedlowe za ponad 50 mln zł

Realizacja programu budowy dróg osiedlowych w Suwałkach w latach...

Co się buduje? Obejrzyj suwalskie inwestycje z lotu ptaka (foto)

Kolejny raz prezentujemy inwestycje z lotu ptaka – cykl...
%d bloggers like this: