Reklama

W szpitalu już działa świetlica dla dzieci

Data:

- Reklama -

W Dniu Dziecka – 1 czerwca w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach została otwarta świetlica przy oddziale pediatrii. Swój udział w stworzeniu tej przestrzeni mieli suwalscy radni, właściciele firm i sportowcy.

Remont oddziału pediatrii został zrealizowany w ramach tzw. pakietu małego dziecka, obejmującego prace remontowe, przebudowę i doposażenie oddziałów pediatrycznego, oddziału neonatologicznego, a także ginekologiczno-położniczego. Pierwszy etap prac pochłonął 6 mln złotych. Modernizacja objęła na dalszym etapie rozbudowę oddziału neonatologicznego. Teraz w suwalskim szpitalu leczenie dzieci odbywa się w dobrych warunkach i przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu.

Na swoją kolej czekała do tej pory świetlica przyoddziałowa. Swój udział w zebraniu pieniędzy na jej wyposażenie miał Kamil Lauryn, radny i piłkarz Wigier Suwałki, ale też mąż i ojciec. Poszukiwania sponsorów prowadził z żoną, Małgorzatą. Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup nowych mebli, komputera, tablicy i zabawek. Drobne upominki podczas otwarcia przekazali również piłkarze Wigier i inni zaproszeni goście.

Kamil Lauryn ma nadzieję – jak powiedział podczas otwarcia świetlicy – że nowa przestrzeń umili małym pacjentom pobyt w szpitalu, a zabawa pozwoli na to, by zapomnieli o chorobie.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...