Reklama

Który projekt hali widowiskowo-sportowej jest najlepszy? Wyraź opinię (sonda)

Data:

- Reklama -

W Suwałkach trwa konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej hali sportowo – widowiskowej, która zostanie zbudowana tuż obok stadionu przy ul. Zarzecze. Głosy i opinie mieszkańców również zostaną wzięte pod uwagę. Sugestie można zgłaszać tylko przez najbliższy tydzień – do 21 lipca.

Zagłosuj w sondzie – wszystkie konkursowe koncepcje znajdziesz poniżej:

Nowa hala widowiskowo-sportowa to odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców, klubów sportowych i stowarzyszeń – związane z brakiem obiektów wykorzystywanych podczas uprawniania różnych dyscyplin sportowych czy organizacji zawodów, a nawet codziennych treningów.

Imprezy sportowe w mieście cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Suwalskie kluby sportowe także mają coraz więcej planów związanych z rozwojem sportu w Suwałkach. Siatkarzom ze Ślepska marzy się PlusLiga, a hala Ośrodka Sportu i Rekreacji nie spełnia wymogów rozgrywek na tym szczeblu. Nowy obiekt, który powstanie na terenie kompleksu sportowego przy ulicy Zarzecze, miałby pomieścić 2100 osób na widowni. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest wstępnie na 20 mln złotych.

Niebawem, bo już 26 lipca poznamy firmę, której koncepcja okazała się najlepsza. Autorzy najlepszego pomysłu, otrzymają nagrodę w wysokości 12 tys. zł (II miejsce – 5 tys. zł; III miejsce – 3 tys. zł). I to właśnie to przedsiębiorstwo wykona projekt dokumentacji technicznej obiektu. Do konkursu architektonicznego wpłynęło aż 11 ofert. Ostatecznie, 5 koncepcji zostało zakwalifikowanych do końcowego etapu.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 26 lipca br. o godz. 13.00 w sali 146 Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Zanim się to jednak stanie, w dniach 14 – 21 lipca 2016 r. można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną na adres rzecznik@um.suwalki.pl uwagi lub sugestie do złożonych projektów. Zgłoszenia złożone w innej formie nie będą rozpatrywane.

Poniżej prezentujemy projekty wraz z dokumentacją graficzną:

PRACA 1 (kod 120104)

PRACA 2 (kod 616161)

PRACA 3 (kod 062328)

PRACA 4 (kod 150240)

PRACA 5 (kod 981231)

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejna przegrana Ślepska Malow Suwałki. Tym razem w Lubinie

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór (12 lutego) meczu 21....

Ślepsk Malow na łopatkach – w starciu z Barkomem 0:3

Rewanżowy mecz dwudziestej kolejki nie przyniósł kibicom biało-niebieskich radości....

Porażka z outsiderem. Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałk 3:1

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór (29 stycznia) meczu 19....

Pierwszy tie-break biało-niebieskich w sezonie – zwycięski!!! Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 3:2

W osiemnastej kolejce rundy zasadniczej Ślepsk Malow zmierzył się...