Reklama

Pięć edycji SBF w obiektywie Wojciecha Otłowskiego

Data:

- Reklama -
Na zdj. od lewej: Radosław Krupiński i Wojciech Otłowski.
Na zdj. od lewej: Radosław Krupiński i Wojciech Otłowski.

W poniedziałek, 4 lipca w suwalskim lokalu „Rozmarino” została otwarta kolejna wystawa, na której prezentowane są fotografie autorstwa współpracującego z portalem „Niebywałe Suwałki” Wojciecha Otłowskiego. Wybrane zdjęcia stanowią artystyczną dokumentację pięciu ostatnich edycji Suwałki Blues Festival – od 2011 do 2015 roku.

Fotografie Wojtka Otłowskiego w tej chwili można oglądać również w „Barze Polskim” – tam prezentowana jest ubiegłoroczna wystawa oraz w galerii „Chłodna 20” – na wystawie zbiorowej dotyczącej SBF. Ekspozycja w „Rozmarino” to już 12 wystawa indywidualna fotografii Wojciecha Otłowskiego. Dotychczas jego zdjęcia znalazły się pięciokrotnie w „Barze Polskim”, trzykrotnie w Galerii Jednego Obrazu, tyle samo razy w „Rozmarino”, odwiedziły też Raczki.

Zdjęcia w „Rozmarino” – co podkreślił podczas otwarcia wystawy fotografik, Radosław Krupiński – to nie tylko obraz, ale też uchwycony muzyczny moment koncertu. Wojciech Otłowski „na poważnie” fotografuje od 2008 roku. – Dążenie do fotograficznego uwieczniania zdarzeń dnia codziennego – przede wszystkim muzycznych i sportowych – doprowadziła do tego, że moje fotografie trafiły na łamy regionalnych informacyjnych stron internetowych. Z biegiem lat moje fotografowanie zaowocowało stałą współpracą z białostockim wydaniem Gazety Wyborczej (Agencją Gazeta) oraz z lokalnym portalem internetowym „Niebywałe Suwałki” – tak pisze sam autor w swoim biogramie.

Niezwykle dużo miejsca w portfolio fotograficznym Wojciecha Otłowskiego zajmują zdjęcia powstałe w trakcie Suwałki Blues Festival. W „Rozmarino” zobaczyć można zaledwie cząstkę tego, co powstało na przestrzeni wielu lat. Na ścianach Ogrodu Letniego i Piano Baru prezentowanych jest w sumie 20 zdjęć. Wojciech Otłowski nie tylko fotografuje, pasjonuje go także muzyka – jest współzałożycielem portalu internetowego poświęconego muzyce bluesowej w grodzie nad Czarną Hańczą (Suwałki – Miasto Bluesa). Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na stronie: www-wojciech-otlowski.pl

Wystawa w „Rozmarino” będzie dostępna przez najbliższy miesiąc.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Muzyczna podróż w czasie (foto)

Piątkowy koncert muzyki dawnej dostarczył wrażeń artystycznych, ale też...

Takich Targów jeszcze nie było!!!

08Rozmowa z Prezesem Zarządu Firmy Racis Development, Szymonem Racisem...

Aluzje – fotografie litewskiego artysty w Centrum Sztuki Współczesnej

Od wtorku, 6 września aż do połowy listopada w...

Lech Poznań zwyciężył w IV Turnieju Piłkarskim im. Grzegorza Wołągiewicza

Zdecydowaną wygraną Lecha Poznań zakończył się dwudniowy IV Turniej Piłkarski...