Reklama

Podlasie Atakuje! Zaatakuj i ty – zgłoś film

Data:

- Reklama -

PodlasieAtakuje2016Akcja promująca kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego od 2004 roku zrzesza twórców, wśród których można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i filmowców.

Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! R pomysłodawcy zapraszają osoby mieszkające lub pochodzące z naszego regionu. Termin zgłoszeń upływa 3 października 2016, pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 8 października w białostockim kinie Forum.

Filmowe Podlasie Atakuje – po lokalnej odsłonie – wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie „niezależnym filmem stoi”! Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji. Pokazy filmowe odbywają się także w Suwałkach.

Akcja została rozwinięta o skierowane do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) filmowe działania warsztatowe pod szyldem FILMOWE PODLASIE EDUKUJE!, każdego roku wydawane jest także promocyjne DVD, którego ostatnia edycja jest wciąż w bezpłatnej dystrybucji.

Zgłoszenie powinno zawierać: film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s); pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania; krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim; telefon i e-mail kontaktowy; zdjęcie z filmu (300 DPI); zdjęcie reżysera/ki (300 DPI); krótką biografię twórcy (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim; napisy w języku angielskim.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną: e-mail: dkf@bok.bialystok.pl lub pocztową/osobiście na adres: Filmowe Podlasie Atakuje! – Reaktywacja – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok.

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA!R stworzyła Ewa Smyk – pochodząca z Białegostoku projektantka, ilustratorka i animatorka, obecnie mieszkająca i pracująca w Londynie. Studiowała grafikę na ASP w Warszawie, ukończyła też prestiżową uczelnię Central Saint Martins w Londynie. To dwukrotna laureatka stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego (2006, 2007). W 2014 roku uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jej debiutancka animacja „Umowa”, o swatach w podlaskiej wsi Dobrowoda w latach 50. i 60. XX wieku, była pokazywana na licznych prestiżowych festiwalach filmowych w Europie i na świecie m.in. na Mar del Plata International Film Festival, DOK Leipzig, London Short Film Festival.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Efekt obserwatora. Wywiad z Marcinem Pawlukiewiczem, fotografem-dokumentalistą, filmowcem

Marcin Pawlukiewicz jest jedną z tych osób, które wyjechały...