Skazani na rzecz lokalnej społeczności

0
39

skazani_prace3Areszt Śledczy w Suwałkach w myśl zasady, że praca jest jedną z najlepszych form resocjalizacji skazanych, kieruje ich do różnych form zatrudnienia. Praca więźniów daje korzyści dla nich samych, dla miasta, samorządów, instytucji i lokalnej społeczności.

Autor: Małgorzata Błażewicz, rzecznik prasowy AŚ w Suwałkach

W sobotę, 23 lipca 2016 funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Suwałkach – dzięki porozumieniu, jakie zostało podpisane pomiędzy jednostką a Wigierskim Parkiem Narodowym oraz Klubem Wodnym Hańcza, zorganizowali kolejną ekologiczną akcję w Starym Folwarku. Skazani, pod nadzorem funkcjonariuszy, pracowali społecznie na terenie Klubu Jachtowego „Hańcza”. Osadzeni podcinali żywopłoty i drzewa, kosili trawy. Zbierali i wywozili śmieci. Sprzątnęli także teren parkingu przyległego do klubu oraz plażę.

Warto dodać, że podczas wcześniejszej akcji, 2 lipca, grupa skazanych wykonała prace porządkowe w obrębie przystani wodnej. Wówczas osadzeni między innymi oczyszczali dno jeziora z wodorostów i śmieci, sprzątali plażę, myli pomosty. Natomiast 16 lipca pracowali społecznie w Gibach, porządkując wzgórze nazywane „Golgotą”, gdzie następnego dnia odbyły się obchody 71. Rocznicy Obławy Augustowskiej.

– Wszystkie wykonane w Starym Folwarku prace gwarantują poprawę bezpieczeństwa i komfortu plażowiczów i żeglarzy. Po raz kolejny działania funkcjonariuszy naszej jednostki penitencjarnej są  dowodem na to, że  Areszt Śledczy w Suwałkach dba o bezpieczeństwo ludzi, poprawę wizerunku najbliższego otoczenia oraz ekologię – dodaje M. Błażewicz z Aresztu Śledczego w Suwałkach.

Fot. st. kpr. Wojciech Kalinowski

 

Dodaj komentarz