Reklama

Już dziś 23. Przystanek Olecko – będą „Wilki”, GrubSon, Organek i inni

Data:

- Reklama -

Organek, Prezentacja Wigier, Suwalki - Hala OSiR, 04.III.2015Od 1994 roku w Olecku odbywa się muzyczna impreza plenerowa, przyciągająca różnorodnością. W roku 2016 „Przystanek Olecko” zaplanowano na 22-23 lipca. W programie nie tylko koncerty znanych zespołów i wykonawców, ale też zabawy dla dzieci.

Każdego dnia o godz. 14.00 prowadzone będą zabawy dla dzieci. Wieczorem, od godz. 19.30 Plac Wolności w Olecku wypełni się muzyką. Udział w tej imprezie plenerowej jest bezpłatny.

Pierwszy dzień Przystankowych koncertów o godz. 19.30 rozpocznie występ „Video”. To zespół muzyczny grający muzykę pop-rock, założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.


Tego samego dnia o godz. 21.30 przed publicznością wystąpi GrubSon, raper i producent muzyczny, o którym mówią, że nie można obok niego przejść obojętnie Charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz trafiają do coraz szerszego grona odbiorców. GrubSon zaczął tworzyć w latach 90. Ma na swoim koncie kilka albumów i nagrody.

O 23.00, zaraz po GrubSonie na oleckiej scenie zagra Organek (zmiana godziny!). Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Czy trzeba go komuś przedstawiać?

Sobotnie koncerty, w dniu 23 lipca o godz. 19.30 rozpocznie „Mjut”. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) – krążek spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków. Zespół wysyła w swoich piosenkach szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje.

O godz. 21.30 na scenie pojawi się „Big Day”. Od początku istnienia grupy niezmiennie jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Współpracują oni z wieloma muzykami, których można usłyszeć na płytach i na koncertach. Obecnie z Anią i Marcinem współpracują: Piotr Szymański – gitarzysta – możecie usłyszeć go na wielu płytach zespołu, Paweł Pająk – perkusista.

O godz. 23.00 tegoroczne koncerty zamknie występ „Wilków”. Formacja została założona przez wokalistę – Roberta Gawlińskiego w 1990 roku działa do dziś, choć w swojej historii muzycy mieli trochę rozstań i prób solowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

Włócznia Jaćwingów – rozpoczął się nabór wniosków

Miłośnicy kultury, przedsiębiorcy, działacze społeczni oraz wszyscy Ci, którzy...

Suwałki w sezonie jesienno-zimowym: Organek Unplugged, Varius Manx i dyskoteka sylwestrowa

Suwalskie instytucje w sezonie jesienno-zimowym przygotowały bogatą ofertę wydarzeń...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...