Reklama

Już dziś 23. Przystanek Olecko – będą „Wilki”, GrubSon, Organek i inni

Data:

- Reklama -

Organek, Prezentacja Wigier, Suwalki - Hala OSiR, 04.III.2015Od 1994 roku w Olecku odbywa się muzyczna impreza plenerowa, przyciągająca różnorodnością. W roku 2016 „Przystanek Olecko” zaplanowano na 22-23 lipca. W programie nie tylko koncerty znanych zespołów i wykonawców, ale też zabawy dla dzieci.

Każdego dnia o godz. 14.00 prowadzone będą zabawy dla dzieci. Wieczorem, od godz. 19.30 Plac Wolności w Olecku wypełni się muzyką. Udział w tej imprezie plenerowej jest bezpłatny.

Pierwszy dzień Przystankowych koncertów o godz. 19.30 rozpocznie występ „Video”. To zespół muzyczny grający muzykę pop-rock, założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.


Tego samego dnia o godz. 21.30 przed publicznością wystąpi GrubSon, raper i producent muzyczny, o którym mówią, że nie można obok niego przejść obojętnie Charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz trafiają do coraz szerszego grona odbiorców. GrubSon zaczął tworzyć w latach 90. Ma na swoim koncie kilka albumów i nagrody.

O 23.00, zaraz po GrubSonie na oleckiej scenie zagra Organek (zmiana godziny!). Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Czy trzeba go komuś przedstawiać?

Sobotnie koncerty, w dniu 23 lipca o godz. 19.30 rozpocznie „Mjut”. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) – krążek spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków. Zespół wysyła w swoich piosenkach szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje.

O godz. 21.30 na scenie pojawi się „Big Day”. Od początku istnienia grupy niezmiennie jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Współpracują oni z wieloma muzykami, których można usłyszeć na płytach i na koncertach. Obecnie z Anią i Marcinem współpracują: Piotr Szymański – gitarzysta – możecie usłyszeć go na wielu płytach zespołu, Paweł Pająk – perkusista.

O godz. 23.00 tegoroczne koncerty zamknie występ „Wilków”. Formacja została założona przez wokalistę – Roberta Gawlińskiego w 1990 roku działa do dziś, choć w swojej historii muzycy mieli trochę rozstań i prób solowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Organek ma urodziny. Suwalczanie też będą świętować

Tomasz Organek urodził się 30 listopada 1976 r. w...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...

Koncert Pawbeats Live + gościnnie artyści: Bisz, Grubson, Marika, VNM, Zeus w Suwałkach

Koncert: Pawbeats Live + gościnnie artyści: Bisz, Grubson,  Marika, VNM, Zeus. Data: 01.02.2020...