Zaułek s(ł)ówek – nowy punkt opieki nad dziećmi, nauki i zabawy

0
1020

Zaulek_7Takiej oferty dotąd w Suwałkach nie było. Punkt opieki nad dziećmi „Zaułek s(ł)ówek”, czynny całą dobę, oferujący zajęcia edukacyjne dla dzieci w pełni zdrowych oraz tych z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, ale też opiekę godzinową, weekendową i nocną, właśnie rozpoczął swoją działalność.

Materiał reklamowy.

„Zaułek s(ł)ówek” mieści się na samym końcu ulicy 23 Października – dom oznaczony numerem 111 znajduje się wśród zieleni. To spokojne i przestronne miejsce, w którym dzieci mogą liczyć na komfort i dobrą opiekę. Na potrzeby prowadzenia zajęć i odpoczynku maluchów przeznaczono 150 m kw. „Zaułek s(ł)ówek” jest prywatną inicjatywą.

Aneks kuchenny z jadalnią.
Aneks kuchenny z jadalnią.

– Współpracuje z nami 10 specjalistów z różnych dziedzin, są to nauczyciele czynni zawodowo, pracujący na co dzień z dziećmi z niedosłuchem, niepełnosprawnością ruchową i intelektualną – tłumaczy Agata Jagłowska-Wasilewska, pedagog specjalny.

Oprócz klasycznej opieki, „Zaułek s(ł)ówek” oferuje zajęcia rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe itp., rozwijające umiejętności funkcjonowania w grupie, także zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej oraz arteterapii (bajkoterapii, muzykoterapii, pedagogiki zabawy), a także naukę języków obcych – do wyboru są: jęz. niemiecki, rosyjski, włoski, a nawet rumuński, ale też nauka języka migowego. Jeśli zaistnieje potrzeba – rozwój dzieci wspierać będą logopeda i psycholog. W planach jest wprowadzenie choreoterapii i dogoterapii.

„Zaułek s(ł)ówek” nie jest skierowany wyłącznie dla dzieci z niepełnosprawnością, ale na realizację ich potrzeb punkt opieki przygotowany jest w sposób szczególny. W budynku znajdują się podjazdy, sala do nauki i zabawy jest dobrze wyposażona – w pomoce edukacyjne i zabawki, meble dostosowane są do wzrostu przedszkolaków. Podobnie łazienka.

Punkt opieki "Zaułek s(ł)ówek) w Suwałkach.
Punkt opieki „Zaułek s(ł)ówek” w Suwałkach.

Punkt opieki nad dziećmi zapewnia podstawową opiekę, 9-godzinną, a także opiekę w weekendy, opiekę godzinową, a nawet nocną (dodatkowa oferta skierowana jest nie tylko do przedszkolaków, ale też dzieci starszych). Każde rozwiązanie ustalane jest z rodzicami lub opiekunami indywidualnie – podobnie jak cennik. Miesięczne opłaty w wersji podstawowej – całodzienna opieka oraz dwa rodzaje zajęć dodatkowych – to koszt 300 zł. Posiłki oferowane są w formie cateringu (4 posiłki dziennie – 11 zł). Nie jest to jednak rozwiązanie obowiązkowe – rodzice mogą dostarczać własne posiłki.

Co istotne, z zajęć dodatkowych i terapii korzystać mogą również dzieci, które nie uczęszczają do punktu opieki w ciągu dnia. Koszt zajęć dodatkowych – realizowanych np. po południu lub w weekendy wynosi 30 zł. Koszty opieki godzinowej zależą od długości pobytu dziecka w „Zaułku s(ł)ówek” (15 zł/godz.; powyżej 4 godzin 10 zł/godz.).

Zaulek_slowek_wizytowka30.05.cdrZaułek s(ł)ówek” czynny jest w godzinach od 5.00 do 18.00 (lub całą dobę – jeśli zaistnieje taka potrzeba). Właścicielką punktu opieki nad dziećmi jest Bogumiła Jagłowska. Do niej należy kierować wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania placówki: tel. 605 406 116.

„Zaułek s(ł)ówek”, ul. 23 Października 111, 16-400 Suwałki, tel. 605 406 116, e-mail: zaulekslowek@interia.pl.

Więcej informacji na stronie: www.iskierkasuwalki.pl

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Marcin Wasilewski

Leave a Reply