W ostatni piątek zakończyły się żeglarskie Mistrzostwa Europy w klasie Cadet, które odbyły się na Węgrzech w miejscowości Tihany – nad Balatonem.

Źródło: UKŻ Grot

Po ciężkim tygodniu zmagań na wodzie oraz lądzie w oczekiwaniu na wiatr udało się rozegrać 12 wyścigów (wszystkie planowane). Ostatecznie spośród 79 załóg: Eryk wraz z Kingą Martynko uplasowali się na 10 pozycji, Julia i Michalina Hościłowicz zajęły 21 miejsce w klasyfikacji generalnej i 6 w klasyfikacji dziewcząt, Mateusz Topolski i Julią Kundzicz znaleźli się na 28 miejscu.

– Biorąc pod uwagę pechowe wydarzenia związane z transportem, z jakimi starła się nasza ekipa, wynik jest sukcesem młodych suwalskich żeglarzy – nasi zawodnicy dzielnie rywalizowali z najlepszymi w Europie nie ustępując pola Belgom, Holendrom, Niemcom, Czechom, Węgrom, Ukraińcom, Rosjanom… Tym razem puchar i tytuł Mistrza Europy nie trafił do Suwałk, jednak wielkie gratulacje należą się załodze PMOS Pisz – Pawłowi Grabowskiemu i Krystianowi Krysiakowi, którzy wywalczyli Mistrzostwo Europy dla Polski – komentuje Janusz Wiszniewski z UKŻ GROT Suwałki.

Teraz młodych żeglarzy czeka jeszcze walka o medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Pucku od 11 do 14 sierpnia.

Fot. Organizatorzy zawodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj