Reklama

Z miasta do gminy popłynie 1,5 mln zł – na salę gimnastyczną i drogę

Data:

- Reklama -

Przekazanie środków w wysokości 1,5 mln złotych, o czym zdecydowali w środę, 17 sierpnia suwalscy radni, ma być krokiem ku zwiększeniu szans na pozyskanie dofinansowania na modernizację ulicy Staniszewskiego i drogi do Płociczna.

Sala gimnastyczna w Starym Folwarku to nowy obiekt, którego budowa powinna zostać zakończona w marcu 2018 roku. Założone prace, które pochłoną ponad 3,4 mln złotych, zrealizuje suwalskie PriBO. Firma wygrała przetarg.

Wsparcie inwestycji ze strony miasta wyniesie 1,2 mln zł. Pozostałe 300 tys. złotych to kwota, która zostanie przeznaczona na przebudowę drogi gminnej Bobrowniki – Wiatrołuża w II etapie. – Wraz z gminą Suwałki będziemy ubiegać się o środki w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na modernizację ulicy Staniszewskiego i drogi do Płociczna. Za współpracę otrzymuje się dodatkowe punkty – tłumaczył podczas sesji Rady Miasta prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. W tym przypadku obowiązuje zasada wzajemności – taką samą kwotę, czyli 1,5 mln złotych, gmina Suwałki przekaże miastu na budowę ulicy Staniszewskiego.

Sala gimnastyczna w Starym Folwarku wraz z zapleczem sportowym i łącznikiem powstanie przy istniejącym budynku Zespołu Szkół w tej miejscowości. Przy obiekcie zostaną zbudowane parkingi. Zakres prac obejmie również przebudowę sali gimnastycznej w istniejącym budynku szkoły, odmalowanie elewacji zewnętrznej szkoły oraz wykonanie trybun terenowych. Inwestycja gminna otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

elewacja1

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...

Kto otrzyma Włócznię? W tym roku zmiany. Laureaci będą sadzić dęby

Od 15 listopada można będzie zgłaszać kandydatów do Nagrody...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...
%d bloggers like this: