Reklama

Z miasta do gminy popłynie 1,5 mln zł – na salę gimnastyczną i drogę

Data:

- Reklama -

Przekazanie środków w wysokości 1,5 mln złotych, o czym zdecydowali w środę, 17 sierpnia suwalscy radni, ma być krokiem ku zwiększeniu szans na pozyskanie dofinansowania na modernizację ulicy Staniszewskiego i drogi do Płociczna.

Sala gimnastyczna w Starym Folwarku to nowy obiekt, którego budowa powinna zostać zakończona w marcu 2018 roku. Założone prace, które pochłoną ponad 3,4 mln złotych, zrealizuje suwalskie PriBO. Firma wygrała przetarg.

Wsparcie inwestycji ze strony miasta wyniesie 1,2 mln zł. Pozostałe 300 tys. złotych to kwota, która zostanie przeznaczona na przebudowę drogi gminnej Bobrowniki – Wiatrołuża w II etapie. – Wraz z gminą Suwałki będziemy ubiegać się o środki w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na modernizację ulicy Staniszewskiego i drogi do Płociczna. Za współpracę otrzymuje się dodatkowe punkty – tłumaczył podczas sesji Rady Miasta prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. W tym przypadku obowiązuje zasada wzajemności – taką samą kwotę, czyli 1,5 mln złotych, gmina Suwałki przekaże miastu na budowę ulicy Staniszewskiego.

Sala gimnastyczna w Starym Folwarku wraz z zapleczem sportowym i łącznikiem powstanie przy istniejącym budynku Zespołu Szkół w tej miejscowości. Przy obiekcie zostaną zbudowane parkingi. Zakres prac obejmie również przebudowę sali gimnastycznej w istniejącym budynku szkoły, odmalowanie elewacji zewnętrznej szkoły oraz wykonanie trybun terenowych. Inwestycja gminna otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

elewacja1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...