Były życzenia, tort, prezenty, podziękowania, odznaczenia dla najlepszych zawodników i trenerów, mnóstwo radości i dobrej zabawy. W sobotę, 9 września „Akademia 2012”, powołana do życia przez byłego bramkarza Reprezentacji Polski – Wojciecha Kowalewskiego, świętowała 4. urodziny.

Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Rozpoczął ją minirecital w wykonaniu ucznia IV klasy PSM – Błażeja Balukiewicza. – Małymi krokami wchodzimy w 5. rok funkcjonowania Akademii. Zastanawiałem się, co wam przekazać. Cztery lata to i dużo, i mało. Niektórzy nasi zawodnicy mają 5 lat. My też najpierw raczkowaliśmy, potem nauczyliśmy się chodzić i wypowiadać pierwsze słowa, a wtedy zaczęliśmy mówić o naszych celach. Teraz pewnie stoimy na nogach i pewnie patrzymy w przyszłość. Sport to wyzwanie – uczy nas zwyciężać, ale przede wszystkim – uczy nas radzenia sobie z porażkami – powiedział podczas wystąpienia Wojciech Kowalewski, założyciel „Akademii 2012”, dodając, że droga na szczyt jest długa i kręta, ale trzeba marzyć, że na ten szczyt można wejść.

Obecny na uroczystości prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Kopczewski przypomniał, że sport nie tylko uczy, ale i wychowuje. – To dopiero czwarte urodziny. Za rok ta sala może być za mała. Podlaski ZPN będzie wspierał Akademię 2012 i podobne szkółki piłkarskie. Warto pamiętać o tym, że wielu piłkarzy światowego formatu zaczynało właśnie w takich akademiach piłkarskich – podkreślił Kopczewski.

Młodzi piłkarze zrzeszeni są w grupy Żak, Orlik, Młodzik, Bambini. Grają nie tylko w Suwałkach, ale też w Olecku, Sejnach i Gołdapi. Od sezonu 2014/2015 „Akademia 2012” przyznaje wyróżnienia zawodnikom sezonu – za pracę na treningach i obozach oraz budowanie sportowej atmosfery wśród kolegów. Tym razem statuetki otrzymali: Filip Murawski (2009), Miłosz Zabłocki (2009), Igor Karczewski (2008), Dominik Osiński (2008), Kornel Poszwa (2008), Kacper Barszczewski (2007), Norbert Pawełek (2006), Michał Prymaka (2006), Krystian Kusaczuk (2005), Andrzej Forencewicz (2004), Zygmunt Wądołowski (2004), Laura Frąckiewicz (2001).

W trakcie 4. urodzin było i miejsce na „prezenty” dla trenerów. Odznakę Podlaskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał trener Maciejowi Plesiewiczowi. Licencje UEFA C odebrali trenerzy Akademii: Grzegorz Twarowski, Adam Dobko, Konrad Topolski, Tomasz Twarowski.

4. urodziny były też okazją do prezentacji nowego zespołu trenującego w barwach „Akademii 2012” – to drużyna dziewcząt, zasilona zawodniczkami „Akademii”. W niedzielę piłkarki zadebiutują podczas meczu III ligi piłki nożnej kobiet.

„Akademia 2012” jest stowarzyszeniem. Bez wsparcia sponsorów i partnerów nie osiągnęłaby wielu swoich celów. Organizację wspierają sponsorzy: Animex Foods – Sylwia Ryszczuk, RESO Europa Service – Bronisław Woźnialis, Salag – Adam Galas, Bank Spółdzielczy – Andrzej Kolenkiewicz, My Center – Anna i Przemysław Atkielscy oraz partnerzy: lek. med. Danuta Iwaszko, Dariusz Ułanowicz – SALOS, Jolanta Nikścin – dyrektor ZS CKR w Suwałkach, Marek Zborowski-Weychman – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, Piotr Zieliński – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach, Bernard Michniewicz – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach, Sławomir Truchan – hurtownia „Gala”.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj