Reklama

„Kiedy kota nie ma…” – w październiku na scenie SOK Arlak, Lenartowicz, Wierzbicka i Grzelak

Data:

- Reklama -

Komedia Kiedy kota nie ma… to błyskotliwy humor i wartka akcja. Sztuka opowiada o dwóch małżeństwach. Jedno z nich obchodzi właśnie dwudziestą rocznicę ślubu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w podróż poślubną żona nie pojechała bez męża, a mąż w tym czasie nie zdradzałby żony z koleżanką kochanki szwagra, a kot nie wróciłby do domu.

Na podst. informacji prasowej.

Kiedy kota nie ma… zaskakuje swoim scenariuszem i trzyma widza w ciągłym napięciu. Kiedy mogłoby się wydawać, że sytuacja jest już wyjaśniona, akcja zaskakuje kolejnym splotem wydarzeń.

Obsada aktorska – 2 października 2016 o godz. 17.00: Viola Arlak, Jacek Lenartowicz, Wojciech Wysocki, Anna Gornostaj, Marta Wierzbicka, Aleksandra Grzelak.

Kiedy kota nie ma...SuwalkiNie da się ukryć, że Kiedy kota nie ma… to doskonała farsa. Spektakl bawi humorem sytuacyjnym, intryguje rozwojem akcji i pozostawia w dobrym humorze na dłużej. To również bardzo niegrzeczna małżeńska komedia, opowiadająca o zwadach, zdradach i podchodach, które dziać się mogą w każdym domu, tuż za ścianą. Poznajemy więc dwie siostry, jedną wiecznie rozochoconą, za to z oziębłym mężem – niedojdą, drugą oziębłą, za to z przystojnym i wiecznie chętnym do igraszek mężem – biznesmenem. Gdy jedna z nich czuje się zdradzona, wprowadza się do drugiej. Ponieważ w tle jest też wyjazd na „drugą podróż poślubną”, wszystko zaczyna się komplikować. Sztuka napisana jest świetnie, dialogi są szybkie, riposty odpowiednio dwuznaczne. Całości dopełniają oddające klimat kostiumy i przemyślana scenografia.

Postacie wprowadzają nas w meandry akcji w dobrym tempie, ich motywacje są sensowne i barwne. Problemy, przed którymi stają, nie wydają się ani trochę wydumane, nawet mimo tego, iż sztuka dzieje się w Anglii, czujemy je bardzo blisko, ponieważ pozostają aktualne nie tylko w ramach czasowych, ale i geograficznych. To jedna z tych komedii, które warto obejrzeć. Potwierdzają to komentarze widzów: Kapitalny spektakl, genialnie zagrany przez Aktorów Teatru Capitol. Serdecznie polecam! Dobra zabawa – gwarantowana!; Bardzo polecam. Świetny humor i gra aktorska.

W Suwałkach spektakl warszawskiego Teatru Capitol odbędzie się 2 października o godz. 17.00 na sali im. Andrzeja Wajdy w SOK. Bilety do nabycia w kasie SOK (tel. 87/ 563 85 18) lub przez internet: kupbilecik.pl, biletyna.pl. Bilety grupowe tel. 515 400 723. Cena biletów 85/75/65 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otwiera biura w regionie

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jednej z...

W Suwałkach powstanie szkoła podstawowa z litewskim j. nauczania: Spotkanie z minister oświaty Litwy

Jurgita Šiugždinienė, Minister Oświaty, Nauki i Sportu Republiki Litewskiej...

Spalarnia śmieci z dotacją. Inwestycje ma być gotowa w 2026 roku

Za ponad 157 mln złotych do 2026 roku w...

Zmiany w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej: Radni apelują o dyskusję i próbę porozumienia

Jednym z punktów poniedziałkowego (19 stycznia) posiedzenia Komisji Ekologii,...