Reklama

Podróż do wolności. Anna Knapik o „podróżologii pozytywnej”

Data:

- Reklama -

Ile czasu zajmuje zmiana swojego życia? Czasem – jak w przypadku Anny Knapik – wystarczy jedna podróż, jeden impuls, by zacząć żyć w inny sposób. W piątek, 23 września autorka bloga Eksploratorka.pl opowiadała w Muzeum Wigier w Starym Folwarku o swojej wielomiesięcznej wyprawie.

Autor: Iwona Danilewicz

Opowieść o podróżowaniu Anna Knapik zaczęła od prezentacji miejsc dla niej najważniejszych – rodzinnego Tarnowa, następnie Krakowa. Zanim kupiła „bilet w jedną stronę”, aby spędzić 9 miesięcy w podróży, która zakończyła się w czerwcu 2016 roku, Knapik przez wiele lat pracowała w korporacji.

knapikanna3O porzuceniu pracy w „korpo” na swoim blogu napisała: „wyrwałam się z kleszczy mordoru, nie muszę już chodzić na mitingi i pisać brifów. Ale dlatego, że świadomie zadecydowałam o sobie i była to dobra decyzja. Że spełniłam wieloletnie marzenie, żyłam pełnią życia, zobaczyłam świat z wielu perspektyw, a mój bilans jest nadal dodatni. Do tego mogę zacząć od nowa – inaczej”.

Podróż licząca 81 punktów na swojej trasie miała być początkowo podróżą dookoła świata. W pewnym momencie Anna Knapik zdecydowała jednak, że chce zwiedzać wolniej i dokładniej. Zmianę siebie i swojego myślenia eksploratorka rozpoczęła w Nowym Jorku. Podróż życia nie była jej pierwszą wyprawą. – Sporo podróżowałam wcześniej. Odwiedziłam 30 krajów. Do tej podróży musiałam dojrzeć – powiedziała podczas spotkania w Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Pierwsza podróż na Kubę zmieniła życie Anny Knapik. Fot. ilustr. all-free-download.com
Pierwsza podróż na Kubę zmieniła życie Anny Knapik. Fot. ilustr. all-free-download.com

Opowieści o wyprawie przez 8 krajów: USA, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę towarzyszył pokaz zdjęć – wybranych spośród 9 tysięcy fotografii. Anna Knapik mówiła o przyrodzie, zwyczajach, kuchni, środkach transportu, z których korzystała, o towarzyszach podróży i ciekawostkach, jakie spotkały ją w drodze.

Jak wspomniała w trakcie spotkania, impulsem do podróży była wcześniejsza wyprawa na Kubę, na początku 2015 roku. Od niej wzięła się potrzeba realizacji idei „slow travel” i eksplorowania Ameryki Łacińskiej, której Knapik poświęciła w podróży najwięcej czasu.

knapikanna2Po powrocie z wyprawy podróżniczka nie wróciła do dawnego trybu. Kontynuuje swoje „życie po życiu”, planuje kolejne wyjazdy – tym razem w rejon Azji.

Więcej informacji o ludziach, zwyczajach, eksplorowaniu krajów i siebie samej można znaleźć na blogu Anny Knapik: eksploratorka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Niebywały Konkurs Walentynkowy – wygraj atrakcyjne i wartościowe nagrody!

Walentynki - święto zakochanych przebojem wdarło się do Polski....

Latynoska noc na akordeon, orkiestrę i gitarę

W piątek, 17 lutego o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury...

Zapraszamy na prezentację akwareli Adama Międzybłockiego i wykład prof. Jana Wiktora Sienkiewicza

Muzeum Okręgowe w Suwałkach wzbogaciło się o prace Adama...