Są pieniądze na inwestycje. Rozwiń swoją firmę z pożyczką za 0% ze środków unijnych

0
146
pieniadze_PL

To już ostatnia szansa na skorzystanie z pożyczki ze środków RPO WP w ramach projektu: „Start i rozwój – pożyczki dla mikro małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego”.

Fundusz pożyczkowy PFRR realizuje projekt od stycznia 2016 r. Do dyspozycji było 15 000 000 PLN z przeznaczeniem na rozwój przedsiębiorstw na terenie województwa podlaskiego. Do końca sierpnia wypłacono ponad 10 000 000 PLN i w rozpatrywaniu jest kilkanaście kolejnych wniosków.

Pożyczka może być przeznaczona na cele inwestycyjne związane z prowadzoną  działalnością gospodarczą (zakup nieruchomości, budowa, rozbudowa, modernizacja, remont, zakup maszyn i urządzeń itp.). Uwaga! – mogą to być również urządzenia i maszyny używane. Nie ma wymogu innowacyjności.

Oprocentowanie 0%, maksymalna kwota 500.000 PLN; prowizja od 1% do 5% (uzależniona od okresu kredytowania: 1 rok-1%, 2 lata-2%, … 5 lat-5%); okres kredytowania do 60 miesięcy; karencja do 6 miesięcy.

Fundusz pożyczkowy PFRR wciąż prowadzi nabór wniosków do projektu. Procedura ubiegania się o pożyczkę jest bardzo prosta – nie ma konieczności przygotowywania biznesplanu ani projekcji finansowych – wystarczy wypełnienie formularzy zamieszczonych na stronie www.pozyczkowy.com.pl i załączenie wymaganych dokumentów. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z kolejnością wpływu.

Środki są wciąż dostępne. PFRR zaprasza zainteresowane firmy do kontaktu z doradcami w siedzibie PFRR przy ul. Starobojarskiej 15 w Białymstoku jak również w oddziałach PFRR w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży, Augustowie i Suwałkach, tel. 85 74 08 668/671.

Leave a Reply