Tenisowe Pogodne Suwałki

W niedzielę, 11 września odbył się tenisowy turniej Pogodne Suwałki Cup. Zwycięzcami została para Robert Usarek i Wiktoria Cherubin, którzy w finale pokonali 9:1 Pawła Czernialisa i Marię Kuczyńską Szulcbacher.

Autor: Robert Usarek

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy ze Szkołą Tenisa Champion.

Do udziału w tenisowych zmaganiach zgłosiły się 24 osoby z Suwałk, Sejn, Żegar, Sokołowa oraz Krzywego. W wyniku losowania lepsi zawodnicy byli kojarzeni w pary z zawodnikami słabszymi.Zastosowano system pucharowy, który gwarantował każdemu rozegranie przynajmniej dwóch meczów.

Zwycięzcami została para Robert Usarek i Wiktoria Cherubin, którzy w finale pokonali 9:1 Pawła Czernialisa i Marię Kuczyńską Szulcbacher. W meczu o 3. miejsce Adam Cąkała i Kornelia Zielińska okazali się lepsi od Karola Szymańskiego i Mateusza Matulewicza (6:1). Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami oraz pamiątkowymi certyfikatami.

Podczas turnieju odbyła się też ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników cyklu Grand Prix Tenisa o Puchar Prezydenta Suwałk (turnieje zostały rozegrane w lipcu i sierpniu). Nagrody o wartości 4500 zł wręczył przedstawiciel Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, kierownik działu sportu, marketingu i rekreacji – Kamil Klimek.

Klasyfikacja końcowa cyklu Grand Prix:

Singiel:I Robert Usarek (Suwałki, instruktor Szkoły Tenisa Champion); II Adam Cąkała (Suwałki); III Filip Olszewski (Klubowicz Szkoły Tenisa Champion); IV Robert Popławski (Gołdap).

Debel: I Robert Usarek/Karol Szymański (Suwałki); II Bogdan Frydrych (Sejny)/Andrzej Karniej (Olecko); III Wojciech Lisek/Mariusz Baruch (Białystok); IV Filip Olszewski/Łukasz Nartowicz (Suwałki).

Dzień wcześniej, w sobotę, 10 września odbył się też turniej tenisowy dla kobiet Bio-Profil & Spa Tenis Cup, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z salonem piękności Bio-Profil & Spa oraz Szkołą Tenisa Champion. Rywalizowało ze sobą 8 tenisistek z Suwałk i Gołdapi.

Klasyfikacja końcowa: I Julia Sowulewska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); II Maria Kuczyńska-Szulcbacher (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); III Wiktoria Cherubin (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); IV Anna Popławska (Gołdap); V Kornelia Zielińska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); VI Dominika Sochańska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); VII Urszula Makarska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion); VIII Justyna Cąkała (Suwałki).

Sędzią głównym wszystkich turniejów tenisowych był Robert Usarek – instruktor Szkoły Tenisa Champion oraz wiceprezes Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego.