90 lat Zespołu Szkół nr 6 (foto)

0
1171
Zespół Szkół nr 6, Suwałki, #suwalki, Joanna Woronko, jubileusz 90-lecia
Na zdj. Joanna Woronko, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

Obecni uczniowie i kadra pedagogiczna, ale też absolwenci, byli dyrektorzy, emerytowani nauczyciele i pedagodzy świętowali w piątek, 21 października 90-lecie Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach.

Szkołę w obecnym kształcie tworzą: Technikum nr 2, Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2, a od 1 września 2016 roku również – Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego nr 2.

Podczas przemówienia inaugurującego jubileusz Joanna Woronko dyrektor ZS nr 6 w Suwałkach podkreśliła, że szkoła może poszczycić się wieloma znakomitymi absolwentami, w gronie których znaleźli się m.in.: Jarosław Zieliński sekretarz stanu w MSWiA, prezydenci naszego miasta, wójt gminy Suwałki oraz sekretarz gminy. – Absolwenci suwalskiego „mechaniaka” to także prezesi dużych przedsiębiorstw, profesorowie, inżynierowie nauczyciele szkół każdego poziomu kształcenia – dodała dyrektor.

ZS nr 6 to w chwili obecnej ponad 500 uczniów, 70 pracowników – nauczycieli i pracowników administracji. To szkoła, która prowadzi również kursy zawodowe i dokształcanie pracowników młodocianych, realizuje projekty.

Z okazji jubileuszu dyrektor szkoły otrzymała pamiątkowy grawerton oraz z czek z przeznaczeniem na rozwój szkoły. W programie uroczystości znalazła się także część artystyczna przygotowana przez uczniów.

Szkoła – jako Państwowa Szkoła Rzemieślniczo – Przemysłowa w Suwałkach powstała 17 listopada 1926 roku na podstawie decyzji Ministra Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Pierwszym jej dyrektorem został J. Skawiński. Po wojnie placówka wznowiła swoją działalność w 1947 r. Nadanie szkole imienia Karola Brzostowskiego – reformatora społecznego, właściciela ziemskiego odbyło się 13 października 1987 r.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply