Akcja „Zerwijmy łańcuchy” w Suwałkach (foto)

0
401
#zerwijmylanuchcy, Zerwijmy łańcuchy, #suwalki, #niebywalesuwalki
Na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się kolejna edycja akcji "Zerwijmy łańcuchy".

Kolejna edycja akcji „Zerwijmy łańcuchy” odbyła się w Suwałkach w sobotę, 1 października. Członkowie  sympatycy Fundacji Zwierzęta Niczyje zaprosili mieszkańców miasta na Plac Marii Konopnickiej.

W akcji „Zerwijmy łańcuchy” wzięło w tym roku udział ponad 40 miejscowości w całej Polsce. W każdym miejscu łańcuchami do bud przypinali się ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Pamiętajmy, że trzymanie psów na uwięzi jest:

  • niezgodne z prawem – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry;
  • niehumanitarne – zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność; łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej;
  • niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply