Reklama

Biura w nowoczesnym wydaniu, siedziby firm, którymi warto się chwalić

Data:

- Reklama -

Nowoczesność niekoniecznie oznacza coś nowego, a raczej coś, co zrobi wrażenie, doda smaczek, i pozostawi wszystkich z otwartymi ustami i śliną na ustach. Szczególnie tyczy się to wnętrza znanych firm. Co oznacza „nowoczesne biuro” w takich gigantach jak Google czy Microsoft? Oto przykłady stylu i kreacji, z których można czerpać inspiracje do własnych działów firmowych.

Za znaną i zaufaną marką musi się coś kryć, coś, co widać gołym okiem. Wchodząc do jakiegokolwiek biurowca, chcemy poczuć atmosferę tego miejsca, nie tylko międzyludzką, ale również otaczających nas ścian, mebli, itp. Taką rozkosz otrzymamy, zwiedzając (nawet wirtualnie) siedziby bardzo znanych firm.

Google – już samo logo zwraca na siebie uwagę, proste i kolorowe, aż oko się cieszy. Tak samo jest w kampusie. Duże, wręcz ogromne pomieszczenia, wszystkie meble, ściany, sufity, odzwierciedlają status i pomysłowość firmy. Nie ma tutaj rzeczy prostych typu krzesło, biurko, cztery ściany i szklane drzwi, są rzeczy prostsze i wygodniejsze. Nie chcesz siedzieć w pracy… bum, leż sobie na kolorowej kanapie lub na komfortowej pufie. Kiedy brakuje powietrza można przenieść się do „biura” na zewnątrz. Jednym słowem, cała posesja jest wielkim biurem, w którym każdy kąt przydatny jest zarówno do pracy, jak i dla odpoczynku.

Podobnie jest w Microsoft, może trochę mniej kolorowo i kreatywnie, i bardziej kwadratowo, ale o komfort zadbano. Może ta różnica spowodowana jest tym, że Google jako wyszukiwarka nie ma granic, a Microsoft mieści się w praktycznie każdym ekranie (laptopie, telefonie, czy komputerze stacjonarnym).

Kolejny gigant komputerowy, tym razem z zaokrąglonymi kształtami, to Apple. Meble w biurach są w większości z łagodnymi kątami, zarówno wklęsłe i wypukłe, wszystko nawiązuje do najbardziej popularnego na świecie jabłka. Bardzo przestronne pomieszczenia i nowoczesne rozwiązania w designie… i wszędzie jabłka.

Luxoft, projektuje oprogramowania, ale gdyby zamiast oprogramowania wstawić wnętrza, to wypadliby na tym tak samo dobrze. Biura w bardziej klasycznym stylu, trochę zbite kwadratowe stanowiska pracy jak to w korpo, ale minimalistyczne kolorowe wstawki oraz hamaki dla odpoczynku dodają temu miejscu atrakcji.

Coś dla fanów klocków. Otóż znane każdemu Lego również zaimponowało designem swoich pomieszczeń biurowych. Jak pewnie się domyślacie, ich biura rzeczywiście mają dużo elementów klockowych i wygląda to naprawdę fascynująco. Idealne rozwiązanie pod taką firmę, i nie trzeba daleko chodzić po niezbędne narzędzia pracownicze, samemu można je sobie zrobić, z klocków.

Żeby jednak poczuć prawdziwą atmosferę tych miejsc, zobaczyć, na ile nowoczesne rozwiązania zastosowano, trzeba po prostu tam być. Firmy o dużym mieniu naprawdę potrafią zaskoczyć swoimi biurami.

DP
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą Duncan specjalizującej się w dystrybucji mebli biurowych i gabinetowych – http://duncan.com.pl/meble-gabinetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jakie meble do biura wybrać?

Bardzo często biuro podkreśla wizerunek firmy. W końcu to...

Wellness wkracza do biur

Hamaki czy kapsuły do spania, tzw. sleeping pods, biurka do...

Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

Już w 2025 r. 4 na 10 Polaków będzie...

Praca w biurowcu? Nie, dziękuję

Tacy giganci jak Facebook, Google czy Apple udowodnili, że...