Reklama

Keratynowe prostowanie włosów – co to właściwie jest?

Data:

- Reklama -

Smog, wiatr, silne działanie promieni słonecznych, wreszcie deszcz, śnieg, niskie temperatury i grube czapki. To wszystko sprawia, że włosy nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy chciały, nie zawsze są zdrowe. Jeśli dodamy do tego codzienną pielęgnację i układanie włosów lokówką, prostownicą czy chociażby suszenie suszarką, podsumowanie nasunie się samo. Każdego dnia, nasze włosy narażone są na destrukcyjne działanie.

Co więcej, niszczą się nie tylko poprzez czynniki zewnętrzne, bo niejednokrotnie sami mamy na nie wpływ, chociażby poprzez stosowaną dietę. Brak suplementacji – odpowiednich witamin i minerałów wpływa na ich stan negatywnie.

Regeneracja zniszczonych włosów to prawdziwe wyzwania. Znacznie łatwiej i szybciej da się je zniszczyć aniżeli przywrócić do odpowiedniego stanu. Nie zawsze pomogą odżywki, pielęgnacyjne szampony, maski i serum. Zdarza się, że potrzebujemy pomocy specjalistów i profesjonalnych zabiegów, których nie wykonamy samodzielnie w warunkach domowych.

Czym jest keratyna?

Keratyna to naturalny budulec włosa, który wpływa na ich wygląd, kondycję i właściwości fizykochemiczne. Oznacza to, że zbyt mała produkcja keratyny bardzo szybko osłabi włosy, sprawi, że będą one matowe i szorstkie, niepodatne na układanie.

Jak pomóc włosom?

Jednym z popularnych zabiegów regenerujących łodygę włosa jest ich keratynowe prostowanie. To zabieg, w którym wykorzystywane są preparaty z keratyną, jakie wnikają we włosy, natychmiast poprawiając ich stan. W efekcie, włosy pozostają gładkie, lśniące, idealnie proste. Do tego świetnie się układają, są po prostu zdrowe.

Warto przy tym wiedzieć, że środki keratynowe zawierają nie tylko samą keratynę. Jej działanie jest wspomagane szeregiem witamin i wyciągów roślinnych. To właśnie one nawilżają i odżywiają włosy oraz stanowią naturalną barierę przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Sam zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Polega na „wyprasowaniu” włosów żelazkiem fryzjerskim. Podczas usługi, włosom dostarczany jest dobroczynny preparat. Wnika on idealne w głąb łuski włosa, bo pod wpływem ciepła te otwierają się, by po chwili zamknąć, już w pełnej regeneracji.

W efekcie, włosy pozostają nie tylko doskonale odżywione, ale są też gładkie. To idealna opcja dla niesfornych, puszących się włosów. Efekt pozostaje na włosach nawet przez kilka miesięcy. Widać więc, że jest to ogromne ułatwienie dla kobiet, których włosy wymagają długotrwałej stylizacji i intensywnej regeneracji.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Dla wszystkich, którzy narzekają na osłabiony stan włosów. Keratynowe prostowanie jest też alternatywą dla codziennego modelowania prostownicą czy suszarką. Problem z puszącymi się, kręconymi, źle układającymi się włosami, po prostu znika. Co więcej, włosy są gładkie, ale nieprzeciążone. Ich kondycja znacznie się poprawia, są po prostu zdrowe.

Kobiety, które chciałyby skorzystać z tego zabiegu, muszą być przygotowane na niemałe wydatki. Keratynowe prostowanie włosów to wydatek rzędu 600-1000 złotych. Wiele zależy od wykorzystywanych preparatów keratynowych i jakości żelazka fryzjerskiego.

Artykuł zainspirowany treściami na stronie salonu fryzjerskiego Impress.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jak wzmocnić włosy – domowe sposoby i polecane kosmetyki

Włosy są jednym z najistotniejszych elementów naszego wyglądu. Odpowiednio...