Miles Davis i ja w cyklu Kino konesera

0
151
Kadr z filmu "Miles Davis i ja" - materiały promocyjne.

Jazz to improwizacja. Takie też było życie legendarnego Milesa Davisa. Nie miało przy tym nic wspólnego z niebywałym brzmieniem trąbki, którym zaczarował publiczność na całym świecie. W “Cinema Lumiere” zostanie zaprezentowana filmowa opowieść o tym znakomitym muzyku.

Miles Davis do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii; to dzięki jego rewolucyjnemu, innowacyjnemu podejściu do instrumentów, rytmu i gry zespołowej powstały odrębne gatunki muzyczne.

W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Ale kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie.

Kadr z filmu "Miles Davis i ja" - materiały promocyjne.
Kadr z filmu “Miles Davis i ja” – materiały promocyjne.

„Miles Davis i ja” to poruszająca, szczera, pozbawiona glamouru i blichtru opowieść o Milesie Davisie, największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku. W rolach głównych Don Cheadle, który jest również reżyserem filmu i Ewan McGregor.

Przed seansem wystąpi zespół The Fumers z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w składzie: Kacper Surażyński – trąbka; Szymon Salamon – gitara; Krzysztof Maciejko – kontrabas; Michał Letkiewicz – perkusja.

Przygotowany przez Krzysztofa Krzesickiego zespół zagra przed seansem kilka utworów Milesa Davisa zaaranżowanych na potrzeby składu. Będą to m.in.: „So What?”, „Solar” i „All Blues”.

Film “Miles Davis i ja” będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere w cyklu Kino konesera we wtorek, 11 października o godz. 19.00.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile razy Miles Davis wystąpił w Polsce? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Bilety wygrają 2 osoby, które prawidłowej odpowiedzi udzielą najszybciej.

Dodaj komentarz