Mrągowo i Gołdap na zakończenie sezonu MTB Suwałki

Klubowicze z MTB Suwałki w tym sezonie walczyli do samego końca. Ostatnie zawody w Mrągowie i Gołdapi do najłatwiejszych nie należały, choć nasi kolarze nie tracili fasonu i do domów przywieźli kolejne tytuły i medale.

W Mrągowie świetnie poradzili sobie: Klaudia Ostrowska i Krzysztof Żebrowski. Klaudia zajęła 2. miejsce OPEN Kobiet i wygrała w kategorii PK3. Takie same pozycje zajęła w Klasyfikacji Generalnej MTB Mazury. Krzysztof był drugi w wyścigu w kategorii PM1. Wygrał w swojej grupie wiekowej w całym cyklu. Na dystansie Hobby 1. miejsce w kategorii OPEN Kobiet, jak i również w HK3 zdobyła Anna Pietkiewicz. Mirosława Żebrowska zajęła 3. pozycję OPEN i drugą w kategorii HK4 w całym cyklu.

1 października zawodnicy MTB Suwałki rywalizowali w ostatnim, szesnastym wyścigu Maratonów Kresowych w Gołdapi. Na dystansie Mini (7,5 km) drugie miejsce w kategorii Młodziczka zajęła Zuzanna Wilczyńska. W Półmaratonie (37 km) zawodnicy MTB Suwałki zdobyli sześć medali. Srebro OPEN Kobiet i w kategorii Kobiety Fit K3 zdobyła niezawodna Klaudia Ostrowska. Trzecie miejsce w tych samych grupach wywalczyła Anna Pietkiewicz – bez wątpliwości odkrycie tego sezonu. W kategorii Kobiety Fit K5 pierwsze miejsce zajęła Anna Taraszkiewicz. Trzeci wśród Weteranów był regularnie punktujący Andrzej Bąkała.

W klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych w  każdej kategorii nagrodzono 5 najlepszych kolarzy. Wśród nich byli zawodnicy MTB Suwałki: na dystansie Mini Mikołaj Szeliga zdobył 3. miejsce w kat. Żak; na dystansie Półmaraton miejsca na podiom zdobyli: Klaudia Ostrowska – 2. miejsce w kat. Kobiety Fit K3, Damian Chorzewski – 2. miejsce w kat. Orlik, Piotr Wasilewski – 3. miejsce w kat. Junior, Zenon Malinowski – 1. miejsce w kat. MK Weteran, Andrzej Bąkała – 2. miejsce w kat. MK Weteran, Dariusz Klin – 3. miejsce w kat. MK Super Weteran; na dystansie Maraton Krzysztof Żebrowski uplasował się na 2. miejscu  w kat. Junior.

Więcej informacji, wyników i zdjęć na stronie MTB Suwałki.