Reklama

OSiR uruchomi wypożyczalnię rowerów

Data:

- Reklama -

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach będzie prowadził wypożyczalnię jednośladów. Na razie nie wiadomo, ile rowerów zakupi i gdzie zostanie zlokalizowana wypożyczalnia. Wiadomo natomiast, że pieniądze na ten cel przekaże miasto.

Z pytaniem o działalność oficera rowerowego zwrócił się do prezydenta podczas dzisiejszej sesji radny Zdzisław Przełomiec. W imieniu mieszkańców próbował dowiedzieć się, ile inicjatyw i postulatów oficer wniósł od momentu powołania, czy uzgadniane są z nim trasy nowych ścieżek i w jaki sposób mieszkańcy mogą się z nim kontaktować. Jedno z pytań dotyczyło uruchomienia w mieście wypożyczalni rowerów.

Przypomnimy, że pod koniec marca 2015 roku w Suwałkach odbyło się spotkanie dotyczące wprowadzenia do miasta systemu rowerów miejskich. Temat odszedł w zapomnienie – jak nietrudno się domyślić – głównie ze względów finansowych. Według białostockiego przelicznika kosztów, miesięczne utrzymanie jednego roweru generowało koszty w granicach 550-600 zł, co w przeliczeniu na trzyletni okres obowiązywania umowy dawało minimum 15 tys. zł za rower (w Białymstoku rowery wypożyczane są przez 9 miesięcy). Tę informację potwierdził podczas dzisiejszej sesji prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podkreślając, że z wprowadzeniem systemu wiążą się zbyt wysokie koszty.

– Wiem, że turyści odwiedzający Suwałki szukają wypożyczalni rowerów – dodał Renkiewicz. Prezydent zaproponował, by taka powstała przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. OSiR organizuje cykliczne eskapady pod hasłem „OSiR On Tour”, taka wypożyczalnia wpisałaby się więc w zakres działalności instytucji. – Zabezpieczymy środki finansowe na zakup 30-40 rowerów. To nie są duże pieniądze – dodał prezydent, zapowiadając, że wystąpi z odpowiednim wnioskiem, by w przyszłym roku pomysł zrealizować.

Przypominamy, w jaki sposób skontaktować się w oficerem rowerowym – wszelkie uwagi, pomysły w sprawie poprawy infrastruktury rowerowej należy zgłaszać na adres e –mail: oficer.rowerowy@zdiz.suwalki.pl lub pozostawiać wiadomości na automacie zgłoszeniowym ZDiZ w Suwałkach (87) 563 17 68.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...