Reklama

Spotkania B2B, prelekcje, nowa inwestycja Forte – Forum Biznesowe Pogranicza już w listopadzie

Data:

– Forum Biznesowe Pogranicza organizujemy po to, by przekazać wyraźny komunikat, że Suwałki są miastem otwartym na inwestycje, z potencjałem gospodarczym – mówi prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, z którego inicjatywy w dniach 3-4 listopada w Parku Technologicznym spotka się kilkuset przedstawicieli branży drzewno-meblarskiej z Polski i zagranicy.

O szczegółach dotyczących Forum była mowa w czwartek, 27 października w PNTPW, podczas konferencji prasowej z udziałem organizatorów i partnerów.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już przedstawiciele instytucji, samorządów i środowiska biznesu z Polski, Litwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego.

foruminfo2Pomysł stworzenia w Suwałkach sposobności do rozmów i nawiązywania kontaktów jest jednym z zapisów przyjętego we wrześniu 2014 r. przez Radę Miejską w Suwałkach Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Program jest już ustalony i dostępny w naszym kalendarzu. W trakcie spotkania odbędą się prelekcje, panele dyskusyjne, a także spotkania B2B w Parkowych salach konferencyjnych. Tematyka rozmów związana będzie m.in. z rozwojem branży drzewno-meblarskiej w Polsce Północno-Wschodniej, dostępnością surowców, ale także kształceniem zawodowym w Suwałkach i kierunkami, na jakich to kształcenie powinno się odbywać, by młodzi ludzie w dalszej perspektywie nie mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Poruszone zostaną też kwestie finansowania nowych projektów z branży, realizacji przedsięwzięć innowacyjnych w oparciu o współpracę B+R.

W trakcie Forum Biznesowego Pogranicza w suwalskim technoparku pojawią się stoiska kilkunastu firm. Dodatkowo, omówiona i zaprezentowana zostanie nowa, duża inwestycja „Forte”, z którą związane jest zwiększenie zatrudnienia. Inwestycja Tanne, spółki córki „Forte”, wiąże się z nakładami finansowymi w wysokości prawie 600 mln zł i utworzeniem ponad 900 miejsc pracy. Jej zakończenie planowane jest do 31 grudnia 2019 roku. Spółka na realizację przedsięwzięcia otrzymała dotację z resortu gospodarki.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...

Łączy nas Polska – obchody Narodowego Dnia Niepodległości (foto, audio)

Suwalskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia...
%d bloggers like this: