Sterylizacja ma już 32 lata

0
205
Centralna Sterylizacja, Suwałki, #suwalki, szpital
Jubileuszowa konferencja Centralnej Sterylizacji Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Z okazji 32-lecia Centralnej Sterylizacji Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w sali konferencyjnej Parku Naukowo-Technologicznego w piątek, 7 października odbyły się konferencja naukowo-szkoleniowa oraz wystawa medyczna.

Suwalska CS działa już od ponad 3 dekad. W 2010 roku ta komórka szpitala przeszła modernizację. Adam Szałanda, dyrektor jednostki przypomniał podczas dzisiejszej uroczystości, że Centralna Sterylizacja zabezpiecza działalność nie tylko bloku operacyjnego, ale też poradni zabiegowych w zakresie dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych i sprzętu.

Z okazji jubileuszu 32-lecia pracownicy CS odebrali podziękowania. Dzięki wyznaczeniu wysokich standardów, na bazie tej komórki przeprowadzane są praktyki słuchaczy Akademickiego Zespołu Szkół przy PWSZ w Suwałkach kształcących się na kierunku technik sterylizacji medycznej. Kierunek otwarty w lutym 2013 roku ukończyło dotąd ponad 40 osób.

W trakcie spotkania miały miejsce wykłady na temat m.in.: wyzwań stojących przed współczesną CS, zasad mycia i dezynfekcji sprzętu, odpowiedzialności za “sterylność”.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz