Reklama

Studenci rozpoczęli rok. Już dwunasty w historii PWSZ

Data:

- Reklama -

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 odbyła się w czwartek, 6 października w auli im. prof. Bronisława Geremka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. W murach uczelni będzie kształcić się ponad 2 tys. studentów.

Po porannej mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Mickiewicza uroczystości przeniosły się do auli PWSZ. Wystąpieniem – po raz pierwszy w roli rektor PWSZ – zgromadzonych powitała dr Marta Wiszniewska. Nowa rektor podkreśliła, że ta rola to dla niej wielkie wyróżnienie i mobilizacja do działania. Dr Wiszniewska mówił m.in. o planach na przyszłość i zmianie wizerunku uczelni – teraz jako miejsca „lubianego, prestiżowego, gwarantującego dobre wykształcenie”. Rektor wspomniała również, że w obliczu niżu demograficznego, mimo dobrej sytuacji finansowej PWSZ, w nowym roku akademickim konieczne będzie podejmowanie przemyślanych decyzji finansowych. – Spadek liczby kandydatów nie jest drastyczny. Staramy się ciągle wzbogacać ofertę edukacyjną PWSZ – dodała rektor, przypominając, że w suwalskiej Alma Mater studenci mogą uzyskać stopień magistra już na dwóch kierunkach – ekonomii i bezpieczeństwie wewnętrznym.

Nowy rok akademicki w PWSZ rozpoczęło dziś 2020 studentów, w tym 20 studentów z Litwy, Ukrainy i Białorusi oraz 210 pracowników dydaktycznych i administracyjnych.

PWSZ wkroczyła właśnie w trudny czas, wymagający uporządkowania wielu spraw i rozwiązania problemów, dlatego – co podkreśliła Marta Wiszniewska – potrzebne będą: spokój, konsekwencja w działaniu i przychylność.

W imieniu Jarosława Zieliński, wiceministra MSWiA list odczytał Leszek Dec, prezes SSSE i radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Jarosław Zieliński w słowach skierowanych do dr Marty Wiszniewskiej wspomniał o lepszym wykorzystaniu kadry naukowej – nie tylko PWSZ, ale i innych polskich uczelni, by te realizowały potencjał, który może przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki. Wiceminister napisał także o odrzuceniu wszystkiego, co PWSZ „uzależniało, krępowało i szkodziło wizerunkowi”.

List do władz PWSZ skierowała również poseł Bożena Kamińska, życząc, by nowy rok akademicki był rokiem dobrej współpracy między PWSZ a przedsiębiorcami. Życzenia i gratulacje złożyli również: wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Anna Naszkiewicz oraz prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

W trakcie uroczystości miała miejscu także immatrykulacja studentów, odśpiewanie Gaude Mater Polonia oraz wręczenia dyplomów absolwentom – ze względu na liczbę – przedstawicielom poszczególnych wydziałów. Inaugurację zakończył wykład dr hab. Agaty Tyburskiej.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PiS zbiera podpisy pod obywatelską ustawą o zamrożeniu cen energii i gazu do końca roku

W poniedziałek, 27 maja, poseł PiS Jarosław Zieliński zwołał...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...