Suwałki z tytułem Samorządowego Lidera Edukacji

0
268
Czesław Renkiewicz, Suwałki, #suwalki, Samorządowy Lider Edukacji
Na zdj. Czesław Renkiewicz, fot. UM w Suwałkach.

W środę (12 października) w Sali Białej Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”. Podczas Gali Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk odebrał certyfikat poświadczający pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności polityki oświatowej.

Źródło: Informacja prasowa.

Certyfikat przekazał prezydentowi Suwałk prof. Dariusz Rotta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

– Tytuł Samorządowego Lidera Edukacji 2016 Miasto Suwałki otrzymało za szeroko rozumiane działania na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli. Za dbałość o rozwój szkolnictwa, inwestycje w oświatę, wsparcie rozwoju kultury lokalnej, za wsparcie innowacji pedagogicznych, za szczególne osiągnięcia we wspieraniu naukowego, sportowego i kulturalnego młodzieży oraz za powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej –  informuje Czesław Renkiewicz.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. W tym roku, już po raz szósty, powołana przez organizatorów Kapituła naukowców pracujących m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II wyróżniła gminy i powiaty z całej Polski, które inwestują w rozwój oświaty, wspierają środowiska edukacyjne oraz wyróżniają się aktywnością na rzecz dzieci i młodzieży.

Każdą gminę czy powiat uczestniczący w Programie ocenia niezależnie od siebie dwóch ekspertów. Taka ocena trwa blisko 3 miesiące i bazuje na wielu źródłach informacji na temat certyfikowanego samorządu: od ankiety certyfikacyjnej, poprzez analizę obowiązujących w JST dokumentów strategicznych czy aktów prawnych, po dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czy informacje pozyskane od środowisk oświatowych.

Miasto Suwałki podczas wczorajszej gali otrzymało też jedno z wyróżnień „PRIMUS”, które zostały przyznane samorządom należącym do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.

Leave a Reply