Tak świętowali suwalscy seniorzy (foto)

Międzypokoleniowe Spotkania Artystyczne z okazji Europejskiego Dnia Seniora odbyły się w poniedziałek, 24 października w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty i finał konkursu fotograficznego.

Spotkania Artystyczne zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Suwałkach we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Ta inicjatywa to tylko jeden przykład licznych aktywności realizowanych przez seniorów – na rzecz seniorów wspólnie z instytucjami miejskimi oraz samorządem lokalnym. Suwalscy seniorzy są niezwykle aktywną grupą, posiadającą własne kluby i Radę, prowadzą nawet Suwalskie Centrum Inicjatyw Senioralnych, tworzą zespoły „Złota Jesień”, „Ocean Życia” oraz Chór „Canto”. Wspierają również pomysł utworzenia w mieście Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych.

W trakcie poniedziałkowej uroczystości seniorzy, dzieci i młodzież z pracowni SOK-u zaprezentowali programy artystyczne. Jednym z punktów programu było otwarcie wystawy fotograficznej oraz ogłoszenie wyników konkursu UTW „Czarna Hańcza perłą Suwalszczyzny”. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Zujewicza oceniło prace 17 osób, które w tej chwili prezentowane są we foyer SOK (I piętro).

W całej Polsce działa ponad 520 podobnych uniwersytetów „aktywizujących” starszych mieszkańców miast i zachęcających ich do udziału w życiu społeczności.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

 

Dodaj komentarz