Reklama

The King’s Singers – królowie wokalu wystąpią w OiFP

Data:

- Reklama -

The King’s Singers: doskonałe współbrzmienie i brytyjskie poczucie humoru. Koncert grupy, uznawanej obecnie za najlepszy zespół wokalny na świecie, odbędzie się w piątek 28 października o godz. 19.00 na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół The King’s Singers powstał w 1968 roku. Jego nazwa odwołuje się do początków: pierwsi członkowie grupy wywodzili się z chóru King’s College w Cambridge.

Zespół składał się i nadal składa z sześciu śpiewaków: dwóch kontratenorów, tenora, dwóch barytonów i basu. The King’s Singers wykonują utwory zarówno z repertuaru muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Są natychmiast rozpoznawani po bezbłędnej intonacji, idealnym współbrzmieniu, nieskazitelnej artykulacji i doskonałym wyczuciu rytmu.

W tej elitarnej grupie do tej pory śpiewało 25 muzyków, zawsze tworząc sekstet. Artyści pokonują rocznie tysiące kilometrów, by zaśpiewać przeszło 120 koncertów w salach Ameryki, Europy, Azji i Australii.

Fot. Andy Staples.
Fot. Andy Staples.

W nowym składzie wystąpią w Polsce po raz pierwszy, właśnie w Białymstoku. Zespół tworzą: Patrick Dunachie – kontratenor, Timothy Wayne-Wright – kontratenor, Julian Gregory – tenor, Christopher Bruerton – baryton, Christopher Gabbitas – baryton, Jonathan Howard – bas. Więcej informacji: www.kingssingers.com

W programie: Thomas Morley – Fire, Fire!; Thomas Weelkes – Thule the period of cosmography; Orlando di Lasso – Ardo si; Mateo Flecha – El Fuego; Max Reger – Morgengesang; Max Reger – Unser lieben; Max Reger – Das Agnus Dei; Max Reger – Nachtlied; Trad. Brazil arr. Miguel Esteban – Tico Tico no fuba; Trad. French arr. Goff Richards – Le Baylere; Trad Irish arr. Howard Goodal – Star of the County Down; Trad. New Zealand – Pokarekare Ana.

Na koncert zaprasza Patrick Dunachie, kontratenor – będzie to jego pierwszy występ w Polsce i pierwsza wizyta w naszym kraju:

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert THE KING’S SINGERS, w piątek – 28 października 2016 o godz. 19.00 w OiFP (Duża Scena, ul. Odeska 1), wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Ile albumów wydał dotąd zespół The King’s Singers? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem – do rezerwacji) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

Białystok – miasto, które daje satysfakcję

Białystok to najlepsze polskie miasto - tak wynika z...

Polska prapremiera „Hobbita” już w sobotę

W najbliższą sobotę (11 maja) w Teatrze Dramatycznym im....

Sufity napinane – coraz częściej wybierane przez mieszkańców i firmy z Białegostoku

Sufity napinane to idealne wykończenie dla nowego domu czy...