To laureatki konkursu Lady D. (foto)

0
128

Niepełnosprawne kobiety z województwa podlaskiego odebrały w niedzielę, 16 października w Suwalskim Ośrodku Kultury nagrody w konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek. Wśród nich znalazły się też mieszkanki Suwalszczyzny.

Na szczeblu wojewódzkim w naszym regionie konkurs po raz kolejny zorganizowała poseł Bożena Kamińska. Jak powiedziała Bożena Kamińska, jego celem jest uhonorowanie kobiet na stałe mieszkających w województwie podlaskim, które wnoszą istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego i mimo swojej choroby są w stanie osiągać efekty i pomagać innym.

Konkurs został podzielony na kilka kategorii: Dobry Start – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego; Kultura i Sztuka – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki; Sport – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 działających w obszarze sportu; Życie Społeczne – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo na rzecz przedsięwzięć społecznie użytecznych oraz Życie Zawodowe – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo na rzecz przedsięwzięć społecznie użytecznych.

W tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach nagrody odebrały: Małgorzata Jabłońska z Białegostoku (Dobry Start), Barbara Sawicka z Sokółki (Kultura i Sztuka), Janina Dąbrowska z Suwałk (Życie Społeczne) oraz Małgorzata Cieślukowska z Augustowa (Życie Zawodowe). W tym roku została też przyznana Nagroda Specjalna – odebrała ją Krystyna Wasilewska, prezes Koła Związku Niewidomych w Suwałkach.

Nagrody finansowe ufundowali Agnieszka i Dariusz Mazur. Nagrody rzeczowe ufundowali europoseł Barbara Kudrycka i poseł Bożena Kamińska. Konkurs honorowym patronatem na etapie województwa podlaskiego objęli: prof. Barbara Kudrycka oraz Marszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Dodaj komentarz