Reklama

Trwa akcja Znicz 2016

Data:

- Reklama -

Suwalscy policjanci na terenie całego powiatu dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach oraz pomagają mieszkańcom, jak i przybyłym gościom w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

Mundurowi dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach oraz pomagają naszym mieszkańcom, jak i przybyłym gościom w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

Profilaktycy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego rozpoczęli też działania profilaktyczne, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pojawili się w okolicach cmentarzy, gdzie rozdając elementy odblaskowe apelowali do osób, odwiedzających groby swoich bliskich, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie tych działań zwracali uwagę, że to właśnie dzięki elementom odblaskowym – osoby odwiedzające cmentarze po zmroku są znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem – każdy pieszy, bez względu na wiek, który po zmierzchu porusza się po drogach poza terenem zabudowanym, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu. Za nie stosowanie się do tych przepisów, można otrzymać mandat do 100 złotych, ale co najistotniejsze stracić zdrowie lub życie.

Suwalscy policjanci apelują wiec do pieszych, by nosili odblaski, zaś do kierowców o trzeźwość, rozwagę, uprzejmość i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...