Reklama

W PWSZ będzie technologia drewna i… Uniwersytet Malowa

Data:

- Reklama -

Uniwersytet Malowa, kierunek związany z technologią drewna, czy turystyka i rekreacja – to nowe pomysły władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach na poszerzenie oferty kształcenia.

– Jest to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby pracodawców lokalnych, a przypominam, że współpraca z nimi jest jednym z priorytetów nowych władz PWSZ w Suwałkach – podkreśla Dawid Harasim, rzecznik prasowy uczelni.

Uniwersytet Malow to projekt, który powstaje we współpracy z jedną z największych w Europie firm zajmujących się meblami metalowymi. Oferta skierowana będzie zarówno do pracowników firmy, studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, jak i uczniów suwalskich szkół średnich. – Całość ściśle związana będzie z nowym kierunkiem (ewentualnie ze specjalizacją) prowadzoną na uczelni, czyli mechaniką maszyn – zapowiada Dawid Harasim.

We współpracy z firmą Forte, czyli potentatem w branży drzewno-meblarskiej, trwają też prace nad uruchomieniem kierunku związanego z technologią drewna.

W odpowiedzi na rozwój turystyki i infrastruktury hotelarskiej w regionie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła także starania o otwarcie kierunku: turystyka i rekreacja. – Z taką prośbą wystąpili między innymi hotelarze z regionu – tłumaczy rzecznik.

– Warto dodać, że w każdym z powyższych przypadków zbliżona forma kształcenia występuje już w suwalskich szkołach średnich (Technik Mechanik, Technik Mechatronik, Technik Technologii Drewna, czy Technik Obsługi Turystycznej). Uruchomienie nowych kierunków bądź specjalizacji w PWSZ da dzięki temu możliwość absolwentom szkół średnich zdobycia wyższego wykształcenia z własnej specjalizacji – zaznacza przedstawiciel PWSZ.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, co podczas spotkań z dziennikarzami podkreślała rektor dr Marta Wiszniewska, jest uczelnią kształcącą dualnie. Studenci Wydziału Politechnicznego będą mieli możliwość zdobycia praktyki zawodowej już w trakcie procesu kształcenia i 3 miesiące każdego roku spędzą u lokalnych oraz regionalnych pracodawców.

Mechanika maszyn, technologia drewna oraz turystyka i rekreacja dołącza zatem do logistyki i kryminologii, których uruchomienie władze uczelni zapowiadały już wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

Podsumowanie sezonu siatkarskiego za nami. Każdy liczył na więcej

Gala uroczystego zakończenia sezonu 2021/2022 odbyła się w piątek,...