Reklama

Duże środki na własną firmę. A to dopiero początek

Data:

- Reklama -

W połowie listopada Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania rozpocznie przyjmowanie wniosków na założenie i rozwój działalności gospodarczej. Do pozyskania jest 100 tys. zł premii na własną firmę i 300 tys. zł na rozwinięcie biznesu.

Zasady przyznawania środków i ubiegania się o pieniądze zostały szczegółowo opisane w treści ogłoszeń o naborze wniosków na operacje realizowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania. Do wglądu poniżej.

Ważniejsze informacje dotyczą terminów: termin, od którego można składać wnioski – 15.11.2016; termin, do którego można składać wnioski – 05.12.2016. Wnioski przyjmuje: Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania, ul. Kościuszki 71, 16-400 Suwałki.

Dofinansowanie otrzymać można na wydatki związane z rozwojem działalności gospodarczej, szczególnie w obszarach ważnych dla rozwoju regionu określonych w Lokalnej Strategii Rozwoju, których efektem będzie utworzenie minimum jednego miejsca pracy.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 70%. Maksymalna kwota pomocy to 300 tys. zł. W puli środków w tym naborze znajduje się 900 tys. złotych.

Środki na założenie własnej działalności będą przyznawane na zasadzie premii w maksymalnej wysokości 100 tys. zł. W przypadku tej operacji w puli znajduje się 1 mln złotych.

To pierwsze nabory w ramach konkursów ogłaszanych przez „Suwalsko – Sejneńską” Lokalną Grupę Działania.

Obszar zasięgu LGD, która w swojej dyspozycji ma obecnie 23 miliony złotych, obejmuje gminy Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Suwałki, Szypliszki, Rutka-Tartak, Nowinka, Wiżajny, Puńsk, Giby, Krasnopol, Sejny oraz miasto Sejny.

Przypominamy, o czym w wywiadzie na temat projektów i zasad pozyskiwania środków mówił Jarosław Rżany z „Suwalsko – Sejneńskiej” Lokalnej Grupy Działania: Na co można wydać 23 mln złotych? Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.

Będziemy zwracać uwagę na kompletność dokumentów, ale też na innowacyjność i to innowacyjność potwierdzoną przez niezależną jednostkę naukowo-badawczą lub gminę. Na dofinansowanie mogą liczyć pomysły, które zakładają utworzenie, uruchomienie lub wprowadzenie na rynek czegoś, czego w tej chwili jeszcze nie ma. Kolejna kwatera agroturystyczna nie jest oryginalnym pomysłem, co innego – sieć kwater zrzeszająca pod jednym znakiem towarowym np. 100 – 120 agroturystyk. Pieniądze będą też na wsparcie kultury – GOK-ów lub bibliotek, które mogą wnioskować np. o nowy sprzęt nagłaśniający, program do katalogowania zbiorów, systemy monitoringu.

W tym roku powinniśmy udzielić dotacji w wysokości 1 mln zł, a w następnym roku – na kolejny 1 milion złotych. Tu konkurencja będzie bardzo duża, szczególnie, że program ten jest atrakcyjny z dwóch względów. Po pierwsze, zakładamy przynajmniej 70 proc. zaliczkowania; po drugie, nie ma konieczności posiadania wkładu własnego. Do tej pory nie było tego typu dotacji. Oczywiście, preferowane będą pomysły z wkładem własnym – zwiększony wkład własny jest punktowany, ale nie jest to wymóg obligatoryjny.

Kolejny 1 mln złotych będzie dostępny dopiero w 2018 roku. Są to środki z EFS. Postaramy się wyłonić wcześniej przynajmniej 2 organizacje, które będą rozdawały dotacje do sześciokrotności średniego wynagrodzenia, czyli w wysokości około 24 tys. zł. Dodatkowo, w tym konkursie beneficjenci mogą liczyć na wsparcie pomostowe przez pierwszy rok prowadzenia działalności (źródło: fragmenty wywiadu opublikowanego na stronie „Niebywałych Suwałk”).

Nabór I/EFRROW/2016

Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje na stronie www.su-se.pl w zakładce: Nabory – PROW – Podejmowanie działalności gospodarczej lub poniżej.

Nabór II/EFRROW/2016

Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje na stronie www.su-se.pl w zakładce: Nabory – PROW – Rozwój działalności gospodarczej lub poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gminy przystępują do rewitalizacji za ponad 3,6 mln zł

Gminy Suwałki, Krasnopol, Sejny, Raczki i Filipów podpisały już...

W Szkocji powstanie strzelnica

Stworzenie otwartej strzelnicy sportowo-rekreacyjnej wraz z infrastrukturą w Szkocji...

Na co można wydać 23 mln złotych? Wywiad z Jarosławem Rżanym z Suwalsko-Sejneńskiej Lokalnej Grupy Działania

Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania w najbliższej perspektywie finansowej będzie...